Nuotraukos autorius: Reuters/Scanpix

D. Rapšys Tokijuje iškovojo antrąją pergalę pasaulio taurės plaukimo varžybose

Tokijuje (Japonija) vykusio pasaulio plaukimo taurės pirmojo etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale sekmadienį 24-erių metų lietuvis Danas Rapšys finišavo pirmasis ir iškovojo antrąją pasaulio taurę. Jo laikas – 1 min. 45,74 sek.

Antrąją vietą užėmė Dominikas Kozma iš Vengrijos (1:45,77), o trečias liko amerikietis Blake'as Pieroni (1:46,62).

D.Kozma, kuris beveik visą distanciją pirmavo, paskutiniuose grybšniuose jį aplenkusiam D.Rapšiui pralaimėjo tik 0,03 sek.

Atrankoje mūsų šalies atstovas nuotolį įveikė per 1 min. 48,31 sek. ir pasiekė antrąjį rezultatą. Greičiausias atrankoje buvo japonas Katsuhiro Matsumoto (1:48,28), o trečiąją vietą užėmė belgas Alexandre'as Marcourt'as (1:48,32).

Iš viso šioje dalyvavo 44 plaukikai, o finale varžėsi 8 sportininkai.

D.Rapšys taip pat pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą, kuris nuo 2015 metų priklausė australui Danieliui Smithui (1:46,50).

7. Fuyu Yoshida (Japonija) – 1:49,12;

8. Sebastien Meulmeester (Belgija) – 1:49,36.

100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje šeštadienį D.Rapšys užėmė aštuntąją vietą (49,04 sek.).

D.Rapšys praėjusį penktadienį pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą ir laimėjo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį (3 min. 45,57 sek.).

Kiti du Lietuvos atstovai Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis sekmadienį dalyvavo 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje ir liko per žingsnį nuo finalo.

A.Šidlauskas distanciją nuplaukė per 2 min. 12,29 sek. ir užėmė 11-ąją vietą, o G.Titenio rezultatas buvo 12-as (2:12,38). A.Šidlauskui iki finalo pritrūko 0,44 sek. o G.Titeniui – 0,53 sek.

Atrankoje dalyvavo 26 sportininkai.

Tadas Duškinas sekmadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje liko 17-as ir į finalą neiškopė. Lietuvos plaukikas distancijoje sugaišo 24,13 sek. T.Duškiną nuo finalo skyrė 0,20 sek.

Iš viso atrankoje kovoje 26 plaukikai. FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose.

Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą.

Visi etapai vyks 50 metrų baseine, o plaukikai varžybų metu turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Antrasis ir trečiasis pasaulio taurės etapai (Dzinane, Kinija rugpjūčio 8–10 d. ir Singapūre, rugpjūčio 15–17 d.) taip pat neapsieis be lietuvių, nes čia ketina startuoti D.Rapšys ir A.Šidlauskas.