Į pagalbą darbdaviams: startuoja naują standartą darbovietėse kursiantis puslapis
Pradeda veikti puslapis, darbdaviams padėsiantis kurti modernią darbo aplinką. Apsilankę lygybesplanai.lt darbdaviai ar jų atstovai sužinos, kaip įsivesti naują – įvairovės – standartą savo įmonėje bei didinti įmonių konkurencingumą.
„Tikiuosi, kad mūsų kartu su partneriais sukurtas įrankis darbdaviams bus reali pagalba puoselėti lygių galimybių politiką darbo aplinkoje. Ten, kur lygybė ir įvairovė vertinama, darbuotojai ne tik jaučiasi laimingesni, bet ir neša didesnę naudą visai visuomenei“, – sako lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.
Puslapyje lygybesplanai.lt darbdaviai ar jų atstovai ras daugybę praktinių pavyzdžių kaip užtikrinti diskriminacijos prevenciją darbo vietoje, atrinkti naujus ir išlaikyti bei motyvuoti esamus darbuotojus, susikurti įmonės ar organizacijos lygybės planą. Jame taip pat galima prisijungti prie nemokamos nuotolinių kursų programos ir mokytis kiekvienam patogiu metu. Svetainė pateikia pranešimų skaidres ir praktinių patarimų, kuriuos galima naudoti, rengiant mokymus savo įmonėse.
„Svetainėje pateikiama visa esminė informacija, kaip išvengti diskriminacijos apraiškų ir praktiškai įgyvendinti lygias galimybes įvairiose darbo santykių srityse. Tuo pačiu, darbdavius ir darbuotojus, norinčius pagilinti savo žinias diskriminacijos prevencijos ir lygių galimybių srityje, kviečiame jungtis prie nuotolinių mokymosi kursų „Lygybės ir nediskriminavimo ABC“, – sako Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė.
Tyrimai rodo, kad tie darbdaviai, kurie aktyviai taiko lygybės ir nediskriminavimo principus ne tik kuria socialiai atsakingos įmonės reputaciją, tačiau tampa ir geidžiamesniais darbdaviais. Tokios įmonės lengviau pritraukia talentus, geriau supranta savo klientus, kurie priklauso įvairioms visuomenės grupėms, joms paprasčiau sekasi adaptuotis prie darbo rinkos pokyčių.
2018 m. tarptautinės vadybos ir konsultavimo bendrovės „McKinsey & Company“ paskelbtas tyrimas parodė, kad įmonės, kuriose sprendimus priima tiek vyrai, tiek moterys, 15 proc. padidina tikimybę uždirbti didesnį nei vidutinį pelną. Įmonėse, kuriose dirba kolektyvai, įvairūs rasės ir etninės kilmės požiūriu, tokią tikimybę didina 33 procentais.
Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad įsidarbindami ir dirbdami Lietuvos gyventojai patiria diskriminaciją, o dažniausi jos pagrindai – amžius, negalia ir lytis. Daugiau kaip pusė (57 proc.) gyventojų yra asmeniškai patyrę diskriminaciją dėl amžiaus įsidarbindami. Daugiau nei trečdalis (37 proc.) mano, kad Lietuvoje paplitusi diskriminacija darbo vietoje dėl negalios, o 23 proc. – dėl lyties.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija
Komentarai
Kodelcius
prieš 2 minučių