Hortenzijų žiedų grožis priklauso vos nuo dviejų dalykų – juos teisingai atlikite ir bus atlyginta

Hortenzijos pastaraisiais keleriais metais labai išpopuliarėjo, kadangi tai nelepus, gausiai ir ilgai žydintis augalas. Jų yra daugybė rūšių kiekvieno augalų mylėtojo skoniui ir galimybėms. Hortenzijos sode gali būti sodinamos kaip pavieniai, akcentiniai augalai, grupėmis arba formuojant gyvatvorę. 

Kada sodinti hortenzijas? 

Hortenzijas iš vazonų galima sodinti ištisus metus, išskyrus šaltąjį sezoną, kada žemė būna įšalusi. Augalus plikomis šaknimis sodiname anksti pavasarį arba rudenį. Sodinant hortenzijas, reikia apgalvotai parinkti joms vietą ir paruošti žemę. 

Kokiu atstumu sodinti hotenzijas 

Sodinimo atstumas tarp hortenzijų priklauso nuo būsimos hortenzijų kompozicijos jūsų sode. Jeigu norime, kad augalų grupėje kiekvienas augalas būtų matomas, sodinant darysime didesnius tarpus, o jei norime tankesnės gyvatvorės – mažesnius. Hortenzijų yra įvairių rūšių, skirtingo augumo, nuo nedidelių, tinkamų auginti vazonuose, iki 3 metrus siekiančių sumedėjusių krūmų. Sodindami hortenzijas, turime atsižvelgti į savo sugalvotą kompoziciją ir į sodinamų hortenzijų rūšis, galvodami apie tai, kaip suaugę augalai atrodys po kelių metų. Normalus sodinimo atstumas tarp hortenzijų yra maždaug 2,5 metro, tačiau, norint suformuoti gyvatvorę, hortenzijas sodiname mažiausiai 1 metro atstumu vieną nuo kitos. Vietos sodinimui parinkimas Labiausiai hortenzijos jus džiugins pasodintos užuovėjoje, rytinėje ar šiaurinėje pusėje, kad ryte ir vakare galėtų mėgautis saulės spinduliais, o dieną, karščiausiu metu, ilsėtųsi pilname ar daliniame šešėlyje. Hortenzijos labai mėgsta drėgmę, todėl augančių saulėje hortenzijų žiedai greičiau paruduoja, pats augalas greičiau išgarina drėgmę, kuri jam labai reikalinga. Nesirinkite vietos tarp medžio šaknyno, kadangi bus tikimybė, kad hortenzija dėl drėgmės ir maisto medžiagų bus priversta konkuruoti su medžiu, kuris greičiausiai toje situacijoje nugalės. 

Hortenzijų sodinimo vietos paruošimas 

Prieš sodindami hortenziją, turime iškasti jai duobę ir paruošti gruntą. Šio augalo šaknys yra paviršinės, į plotį išsiplečia daugiau, nei šakų sistema. Atsižvelgdami į tai, duobę kasame ne mažiau nei 40 cm gylio ir 60–70 cm pločio. Iškastą žemę maišome su rūgščia durpe ir kompostu. Dirvožemio papildymas rūgščiomis durpėmis labiau aktualus plačialapėms hortenzijoms, dėl durpių kiekio dirvožemyje gali kisti jų žiedynų spalva nuo rožinių iki melsvų, violetinių atspalvių. Šluotelinėms hortenzijoms tai didelės įtakos neturi. Neskaitant to, kad hortenzijos nėra reiklios gruntui, svarbu, kad žemė sodinimo vietoje nebūtų per sunki, sausa ar užmirkusi. Geriausiai tinka priemolis, humusinga, drėgna dirva (dirvos ph – 4,5–6). Jei dirva labai lengva, smėlinga, galima įterpti priemolio. Sodiname augalą taip, kad jis būtų tokiame pat gylyje, kokiame augo vazone. Jei sodiname augalą plikomis šaknimis, nepasodinkime jo per giliai. Pasodinus augalą, jį gausiai palaistome, jei žemė sodinimo vietoje sukrito, papildome. Naujai pasodintam augalui kurį laiką suteikiame daugiau drėgmės. 

Hortenzijos reikalauja mulčiavimo 

Pasodintas hortenzijas galime mulčiuoti pušų spyglių ar žievės mulčiu, rūgščiomis durpėmis. Mulčas apsaugo hortenzijų šaknis nuo išdžiūvimo. Siekiant sustabdyti piktžolių augimą, mulčo sluoksnis turėtų siekti 5 cm. Pagal pageidavimą, po mulčiu galima tiesti agroplėvelę, tačiau pastaruoju metu jos vis dažniau atsisakoma, norint augalus auginti tvariai ir atsakingai. Nededant plėvelės, mulčas palaipsniui suyra, susimaišo su viršutiniu dirvos sluosniu, jį praturtindamas, dirva tampa puresnė. 

Hortenzijų tręšimas 

Naujai pasodinto augalo tręšti nebūtina. Paprastai hortenzijos tręšiamos anksti pavasarį ir gegužės mėnesį, vasarą galima papildomai patręšti, jeigu augalas prastai auga, gelsta lapai. Tokiu atveju trąšas pasirenkame su didesne kažkurio elemento koncentracija, atsižvelgiant į esamą problemą. Prieš tręšiant granuliuotomis trąšomis, augalą būtina gausiai palieti. Nebarstome trąšų prie pat augalo stiebo. Prekybos vietose yra specialių, hortenzijoms skirtų trąšų, tačiau galima panaudoti ir universalias organines ar rožėms skirtas trąšas. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą