Slapta palikta padėka medikui pacientui iš Alytaus atsirūgo: norėjo padėkoti už „nešvarią procedūrą“
Alytaus rajono gyventojas, norėdamas atsidėkoti medikui, manė, jog pinigai kyšiu laikomi, kai juos duodi prieš apžiūrą ar procedūras, o ne po jų, tačiau skaudžiai apsiriko.
Anksčiau reikalų su teisėsauga neturėjęs pusamžis vyras nesitikėjo, jog po vizito į Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninę jam teks sėsti į teisiamųjų suolą.
Prieš du mėnesius namuose alytiškis pasijuto blogai – jį pykino, trūko oro. Vyras pats sau įtarė vidinį kraujavimą, todėl vakare nusprendė nuvažiuoti į ligoninės priėmimo skyrių.
Jį priėmė tą vakarą budėjęs gydytojas D.V. Medikas išklausė pacientą, surašė reikiamus dokumentus, padarė kraujo tyrimus, paėmė išmatų mėginį ir palydėjo pas chirurgą.
Be to, negaluojančiajam aparatūra buvo patikrintas kaklas, galva, petys bei ranka.
Ligonis buvo patenkintas gydytojų dėmesiu, konsultacija bei pagalba, todėl nusprendė atsidėkoti.
„Jie mane apžiūrėjo nesipraususį, į išangę kišo vamzdelį ir paėmė išmatų mėginį“, – vėliau teisme pasakojo teisiamasis, lyg teisindamasis, kodėl, jo nuomone, medikai nusipelnė rimtesnės padėkos.
Jis neneigė žinojęs, kad kyšis yra nusikaltimas, bet šiuo atveju norėjo padėkoti po visų jam suteiktų paslaugų, o ne prieš.
Alytiškis nuėjo iki savo automobilio, pasiėmė 100 eurų smulkiomis kupiūromis ir grįžo į gydytojo kabinetą.
Mediko jame nebuvo, todėl vyras ant stalo pavartė medicinos dokumentus, rado savo ligos istoriją ir po ja pakišo pinigus.
Tuo metu į kabinetą dirstelėjo ligoninės apsaugos darbuotojas ir pasiteiravo, ką pacientas veikia tuščiame gydytojo kabinete.
Pacientas nesutriko ir pamelavo, jog neva pasirašė dokumentus.
Į kabinetą grįžęs gydytojas ant stalo pamatė 10 eurų banknotą, kyšantį iš po ambulatorinio gydymo kortelių.
Medikas, nesuprasdamas, iš kur atsirado pinigai, nuėjo pas personalo darbuotojus ir paprašė pranešti policijai.
Kai gydytojas grįžo į kabinetą ir pakėlė korteles, po jomis rado dar daugiau pinigų. Medikas iš karto įtarė, jog kyšį galėjo palikti neseniai jo apžiūrėtas pacientas.
Įtarimą, jog vyras įėjo į kabinetą, kai jame nebuvo mediko, patvirtino ir ligoninės vaizdo kamerų įrašai.
Policija dėl kyšio davimo valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui pradėjo ikiteisminį tyrimą, ir liepos viduryje alytiškis sėdo į teisiamųjų suolą.
Alytaus teismas apribojo nuteistojo laisvę keturiems mėnesiams ir įpareigojo nuteistąjį neatlygintinai 30 valandų dirbti įstaigose, kuriose rūpinamasi neįgaliais, senais arba kitokios pagalbos reikalingais žmonėmis.
Teismas nusprendė konfiskuoti kaip kyšį mediko kabinete paliktus 100 eurų ir perduoti juos valstybei.
lrytas.lt informacija
Komentarai
jonas
prieš 49 minučiųAš
prieš 45 minučiųDangerutė
prieš 38 minučiųHaha
prieš 19 minučių