Pradeda veikti naujos atliekų konteinerių aikštelės. Būkime tvarkingi!


Nuo birželio 1 dienos Alytuje pradeda veikti daugiau kaip 70 eksploatacijai paruoštų naujų atliekų konteinerių aikštelių, įrengtų prie Alytaus daugiabučių namų.
Gyventojai gali naudotis ir atliekos bus surenkamos iš tų aikštelių, kurios yra visiškai sutvarkytos, prie jų įrengti informaciniai stendai, nebevyksta jokie darbai, yra patraukti senieji konteineriai.
Kiekvienoje aikštelėje yra įrengta po 5 konteinerius, skirtus stiklo, plastiko, popieriaus, mišrioms ir maisto atliekoms. Tad maisto atliekas nuo šiol ir daugiabučių namų gyventojams reikia rinkti atskirai, geriausia – į maišelius, kuriuos prieš išmetant į konteinerius reikia sandariai užrišti.
Maisto atliekų konteineriai ištuštinami du kartus per savaitę, mišrių atliekų – 3 kartus, pakuočių atliekų – pagal patvirtintą grafiką, jiems prisipildžius iki 80 proc.
„Visuose konteineriuose vietos gyventojų atliekoms tikrai užteks. Žinoma, jeigu jos bus išrūšiuotos“, - patikino Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.
Anot jo, problemų kyla, kai gyventojai nerūšiuoja atliekų, meta jas į bet kurį konteinerį, kuris greitai prisipildo ir užsikemša, aikštelėje formuojasi šiukšlynas. Šiukšlynus daro ir žmonės, tingintys išmesti savo atliekas į konteinerius ir tiesiog paliekantys jas numestas prie jų.
„Mūsų padalinio specialistai nuolat kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi savivaldybių patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių. Naujos aikštelės bus dar intensyviau tikrinamos, tačiau tvarka prie jų pirmiausia priklauso nuo pačių gyventojų – jų padarytų šiukšlynų niekas tvarkyti neprivalo, atliekų vežėjai turi išvežti tik į konteinerius išmestas atliekas“, - priminė M. Krasauskas, kviesdamas rūšiuoti atliekas ir gyventi tvarkingai.
Kaip rūšiuoti?
Mišrios atliekos: sauskelnės, asmeninės higienos priemonės, tualetinis popierius (bet ne kartoninis rulonas), sąšlavos, šalti pelenai, dantų šepetėliai, panaudotos virtuvės, dušo kempinės, skutimosi peiliukai, lipnios juostos, tekstilės atliekos, avalynė, porceliano, keramikos, veidrodžių duženos, naminių gyvūnų pakratai, kraikas, užpildyti dulkių siurblių maišeliai, dirbtinės gėlės.
Maisto atliekos: vaisių bei daržovių likučiai, pavyzdžiui, bulvių lupenos, bananų, apelsi¬nų žievės, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius, išskyrus pakuotes, popieriniai rankšluosčiai, popierinės servetėlės, kambariniai augalai ir jų dalys, sodo ir daržo atliekos, piktžolė ir visi naudojimui netinkami maisto produktų likučiai.
Stiklas: stikliniai buteliai, stiklainiai be dangtelių, stikliniai indai ir stiklo šukės.
Plastikas: plastikiniai buteliai, plastikinės maisto pakuotės, dėžutės, indeliai, buitinių priemonių tara, maišeliai, plėvelė, tetrapakai, sulčių pakuotės, saldainių, ledų, traškučių ir kt. pakeliai, gėrimų ir maisto produktų skardinės, metaliniai dangteliai, dėžutės, folija.
Popierius: laikraščiai ir žurnalai, lankstinukai, vokai, skrajutės, knygos, pakavimo popierius, dovanų maišeliai, dėžutės, visų rūšių kartonas
Svarbu!
Išmetamų pakuočių švariai išplauti nebūtina, bet prieš metant į konteinerį reikia pašalinti iš jų maisto ir skysčių likučius.
Sąvaržėlių, lipnios juostos ar etikečių nuo pakuočių pašalinti nereikia.

Didelių gabaritų, remonto, statybos ir kitas į konteinerius netelpančias atliekas BŪTINA vežti į rūšiavimo centrus (atliekų surinkimo aikšteles). Į rūšiavimo centrus reikia vežti ir tekstilės atliekas, elektros ir elektronikos, pavojingas buities atliekas.

ARATC inf.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą