Alytaus miesto ežerėlių vandens ir paplūdimių smėlio kokybė

Atsižvelgiant į Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nuostatas, atliekami maudyklų vandens kokybės tyrimai ir reguliariai kartojami kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 d. Nustačius, kad vanduo neatitinka higieninių reikalavimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.

Vasarą vandens kokybė blogėja, kyla grėsmė užsikrėsti žarnyno infekcinėmis bei kitomis ligomis, todėl sistemingai stebimas maudyklų vanduo.

Papildomi tyrimai gali būti atliekami, kai nustatomas reikalavimų neatitikimas. Alytaus mieste įteisintos dvi maudyklos – Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio maudyklos. Maudyklos vandens kokybė tiriama pagal Alytaus miesto savivaldybės sudarytą tyrimų kalendorinį grafiką. 

Gavę naujausius liepos mėnesio Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenis, informuojame gyventojus, kad Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus. 

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarnines lazdeles ir žarninius enterokokus, ežerėlių paplūdimio smėlio duomenys ir kokybė vertinama pagal kirminų kiaušinėlių ir lervų parazitologijos tyrimą. 

Alytaus miesto savivaldybės maudyklų vandens ir paplūdimių kokybės rezultatų atitikimas 

Screenshot 189

Ar vandenyje galima maudytis, tikrai negalima nustatyti vizualiai, todėl visada patariame maudytis tik tose vandens telkiniuose, kurių vandens kokybė nuolat tikrinama. Jeigu ketinate maudytis nuolat tikrinamoje maudykloje, prieš tai įsitikinkite, ar vandens kokybė atitinka reikalavimus. 
Nors vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, nepatariame maudytis „žydinčiame“ vandenyje, ypač alergiškiems žmonėms.

Primename pagrindines taisykles, kurių turėtumėte laikytis, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų prie vandens:

• niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Apsvaigęs žmogus neadekvačiai reaguoja į aplinką, pervertina savo galimybes;
• neplaukiokite vieni. Jei pradėtumėte skęsti, kartu plaukiantis žmogus galėtų jums padėti;
• jei vandens telkinyje yra plūdurai arba kitoks maudymosi ribų ženklinimas, neplaukite toliau, nei pažymėta plūdurais ar ženklinimu;
• maudykitės tik tuose vandens telkiniuose, kur budi gelbėtojai;
• atvykę prie vandens telkinių su vaikais, nepalikite jų be priežiūros, nuolat juos stebėkite ir neleiskite vaikams plaukti už plūdurų ribų.


Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą