Savaitės orai: šalį pasieks dar viena šilumos banga, šils iki 26 laipsnių, o savaitgalį – permainos

Pirmadienį per mūsų šalį slenka pats anticiklono centras, todėl orai bus gražūs, ramūs ir sausi. Didžiąją dienos dalį lepins saulės spinduliai, dangumi plauks tik reti, ploni ir balti debesys, šiek tiek daugiau debesų gali būti vakariniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose. Lietaus nenumatoma. 

Pūs nepastovios krypties vėjas, ne daugiau nei 4–9 m/sek. greičiu. Mūsų šalį bus užliejusi vėsesnio oro masė, todėl nepaisant saulėtų ir ramių orų temperatūra nekils aukščiau 16–21 laipsnio. Antradienį anticiklonas nuslinks į rytus ir bent kelioms dienoms įsitvirtins virš Rytų Europos. Naktį dangus daugiausia bus giedras, lyti nebus iš ko. 

Vėjas bus vos juntamas arba jo visai nebus. Kai kuriose vietovėse nusidrieks rūkas. Naktis bus rudeniškai vėsi, paryčiais temperatūra kris iki 3–8, Kuršių nerijoje 9–11 laipsnių šilumos, o žemesnėse, smėlingose vietovėse dirvos paviršiuje kai kur numatomos silpnos šalnos. Antradienio dieną debesuotumas bus permainingas: giedresni orai džiugins pirmoje dienos pusėje, vėliau debesų padaugės, tačiau lietaus jie tikrai neatneš. Papūs pietryčių vėjas, 3–8 m/sek. greičiu. Su pietryčių vėju į šalį ims plūsti šiltesnio oro masė, todėl temperatūra įdienojus pakils iki 18–23 laipsnių. 

Trečiadienio naktį per visą šalį slinks tankesnių debesų zona, tačiau ir pragiedrulių pasitaikys. Lietaus nebus. Vėjas pūs iš pietryčių, 3–8 m/sek. greičiu. Dėl tankesnių debesų ir besiskverbiančios šilumos naktis bus šiltesnė, temperatūra pažemės iki 8–13, šalies pietvakariuose vietomis tik 14–16 laipsnių šilumos. Trečiadienio dieną debesys trauksis ir sklaidysis, ilgiau jie užsibus virš šiaurinių ir rytinių rajonų. Nelis. Pietryčių vėjas sustiprės iki 6–11 m/sek. Į šalį plūstelės labai šilto oro masė iš pietų, temperatūra popietę pakils iki vasariškų 21–26 laipsnių. Didelė tikimybė, kad šią dieną bus fiksuoti nauji šios dienos maksimalios oro temperatūros rekordai. 

Ketvirtadienio naktį dangus daugiausia bus giedras, lyti nebus iš ko. Vėjas aprims iki 3–8 m/sek. ir daugiausia pūs iš pietryčių, pietų. Virš mūsų šalies užslinkusi labai šilto oro masė neleis temperatūra kristi žemiau 11–16 laipsnių. Ketvirtadienio dieną džiugins saulėti orai, šiek tiek daugiau debesų gali pasirodyti tik popietę vakariniuose rajonuose, tačiau lietaus nenumatoma. Pietryčių, pietų vėjas papūs stipriau, 7–12 m/sek. greičiu. Įdienojus vėl lepins rekordiškai šilti orai, termometrai rodys 21–26 laipsnių šilumą. Penktadienį ryčiau įsitvirtinęs anticiklonas silps, iš vakarų pradės skverbtis ciklonai su atmosferos frontais. Naktį laikysis giedri ar mažai debesuoti orai, lietaus dar būti neturėtų, o dieną jau vietomis palis, daugiausia šiaurės vakariniuose rajonuose. 

Naktį pūs silpnesnis, dieną stipresnis pietų, pietvakarių vėjas. Naktis bus labai šilta, vės tik iki 12–17 laipsnių, o dieną šiluma trauksis, todėl temperatūra kils iki 17–22 laipsnių, tik šalies pietryčiuose vietomis dar šils iki 23–24 laipsnių. Pagal dabartinius duomenis savaitgalį vietomis palis, plūstelės vėsesni orai, temperatūra dienomis tik kai kur sieks 20 laipsnių. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą