Pasimėgaukite: savaitgalį lepins malonūs orai, tačiau netrukus – nemalonūs pokyčiai

Šeštadienį mūsų šalies orus lems virš Rytų Europos įsitvirtinusi aukšto slėgio sritis. Daug kur debesys bus reti, dažnai džiugins saulės spinduliai ir tik vietomis pasitaikys tarpais užslinks tankesni debesys. Lietaus nenumatoma.

Pūs stiprokas pietryčių vėjas, 8–13 m/sek. greičiu. Virš mūsų šalies telksis šiltesnio oro masė, todėl temperatūra daug kur kils iki 8–13 laipsnių šilumos, ir tik šiaurės rytiniuose rajonuose kai kur bus laipsniu kitu vėsiau. Sekmadienį orus lems tas pats aukšto slėgio laukas. Naktį vyraus mažai debesuotas dangus, kritulių nenumatoma. Pietryčių vėjas bus šiek tiek ramesnis, pūs 7–12 m/sek. greičiu. Paryčiais bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 šilumos. Sekmadienio dieną taip pat turėtų būti daug saulės, tankesni debesys praplauks tik retkarčiais. Kritulių tikimybė išliks maža. Vėjas pūs iš pietryčių, 7–12 m/sek. greičiu. Į šalį ims plūsti šaltesnio oro masė, todėl nebešils taip kaip ankstesnėmis dienomis, popietę termometrai rodys 5–10 laipsnių šilumą.

Pirmadienį iš pietų atslinks mažai aktyvus žemo slėgio sūkurys. Naktį dangų dengs vis tankesni debesys, bet žymesnių kritulių būti dar neturėtų, o dieną vyraus debesuoti orai, vietomis, didesnė tikimybė pietiniuose rajonuose, negausiai palis, gali iškristi ir šlapdriba. Naktį vėjas pūs iš pietryčių, rytų, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/sek. greičiu. Į šalį toliau plūs šaltesnis oras, todėl naktį bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, o dieną sušils tik iki 3–8 laipsnių.

Antradienį taip pat vyraus debesuoti orai, vietomis iškris krituliai, daugiausia negausūs, vyraus lietus ir šlapdriba. Vėjas daugiausia pūs iš šiaurės rytų, 7–12 m/sek. greičiu. Naktį bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, dieną vėl šils iki 3–8 laipsnių. Trečiadienį ciklonas nutols, virš šiaurės Europos stiprės anticiklonas. Žymesnių kritulių nenumatoma, turėtų pasirodyti daugiau pragiedrulių. Plūstelės dar šaltesnis oras iš šiaurės, todėl ir temperatūra bus dar laipsniu kitu žemesnė nei antradienį. 

lrytas.lt inforamcija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą