Per Velykas galima sulaukti įspūdingos dovanos: prakalbo apie rekordinę šilumą, užsimena ir apie 20 laipsnių

Nors pastarųjų dienų orai nelepina, o šį savaitgalį kai kur dar sulauksime ir šlapdribos, tačiau jau greitai gali atkeliauti malonūs pokyčiai. „Orai ir klimatas Lietuvoje“ grupės specialistai praneša, kad ateinančią savaitę temperatūra gali šoktelti net iki 15–20 laipsnių. 

„Kaip kovo pabaigoje tiek šilumos būtų daug. Gal net šilumos rekordas bus. Vis dėlto, dar šios savaitės pradžioje aukšta temperatūra buvo prognozuota ankstesniam laikotarpiui. Dabar ta šiluma truputį nusikėlė į dar tolesnę ateitį. Prognozuojama, kad į Lietuvą plūs šiltas oras iš pietvakarių-pietų ir vyraus sausi bei saulėti orai, todėl Velykos žada būti gražios. Tik vienas bet. Iki švenčių dar visa savaitė ir prognozė tikėtina keisis (į blogesnę pusę). 

Na o artimiausiu metu sekmadienio naktį ir dieną sulauksime mišrių kritulių: lietaus, šlapdribos. Turėtų vyrauti lietus. Ir nors atrodo, kad tokie orai šalti, tačiau maždaug atitiks normą. Šiais laikais norminiai (1991–2020 m.) orai mums atrodo kaip šalti, bet seniau kovas buvo labiau žiemos nei pavasario mėnuo. (Normali maks. oro temperatūra kovo 23–24 d. yra 4–9 laipsniai šilumos)“, – pranešė specialistai. 

Sekmadienio naktį gana greitai per šalį praslinks nedidelis ciklonas. Daugelyje rajonų sulauksime kritulių. Dažniausiai kris lietus, vietomis su šlapiomis snaigėmis. Šiaurės vakariniuose rajonuose kritulių turėtume sulaukti mažiausiai. Vėjas vis keis kryptį, nurims. Temperatūra daug kur išliks teigiama, tarp 0–4 laipsnių šilumos, o silpnai neigiama, iki 1 laipsnio šalčio, bus tik kai kur šiaurinėje pusėje. Sekmadienio dieną minėtasis ciklonas nutols, tačiau bendra žemo slėgio sritis ir toliau valdys šalies orus. Dangus bus debesuotas su pragiedruliais. Netrūks kamuolinių debesų iš kurių daugelyje rajonų tarpais vis praslinks trumpalaikiai krituliai. Daugiausia kris lietus, vietomis su šlapiomis snaigėmis ar sniego kruopomis. Pūs stiprokas vakarinių krypčių vėjas. Oras įdienojus šils iki 4–9 laipsnių šilumos. 

Pirmadienio naktį žemų debesų netrūks, bet bus ir giedro dangaus plotų. Vietomis sulauksime trumpų, daugiausia nedidelių kritulių. Vėjas pasisuks iš pietų, nurims, tad vietomis suboluos rūkas. Taip pat keliuose ir ant šaligatvių reikės pasisaugoti plikledžio. Žemiausia temperatūra bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 šilumos. Pirmadienio dieną kamuolinių debesų padaugės, vėl didesnėje šalies dalyje paslinks trumpalaikiai krituliai. Pietinių krypčių vėjas beveik nesustiprės. Aukščiausia temperatūra bus tarp 5–10 laipsnių šilumos. 

Antradienio naktį debesys vėl praretės, krituliai, daugiausia nedideli, jau kris tik kai kur. Vėjas išliks silpnas, o temperatūra kris iki 0–4 laipsnių šalčio, vietomis išliks silpnai teigiama. Dienos metu vėl didesnėje šalies dalyje sulauksime kritulių, daugiausia nedidelio lietaus. Oras šils iki 6–11 laipsnių šilumos. 

Trečiadienis jau numatomas sausesnis, trumpai palis tik vietomis. Nakties metu temperatūra kris iki 0–4 laipsnių šilumos ir tik kai kur išliks neigiama, o dieną plūstelės didesnė, 8–13 laipsnių šiluma. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą