Šventinį savaitgalį plūstelės rekordinė šiluma: temperatūra pakils iki 23 laipsnių

Šiandien per mūsų šalį slinks mažai aktyvus šiltasis atmosferos frontas. Tankesni debesys bus pirmoje dienos pusėje, bet žymesnio lietaus jie neatneš, o popietę debesys sklaidysis, dangus giedrės, lietaus nenumatoma. 

Vėjas daugiausia pūs iš pietų, 5–10 m/sek. greičiu. Su pietų vėju į šalį plūs šilto oro masė, temperatūra antroje dienos pusėje pakils iki 15–20, prie jūros 12–14 laipsnių šilumos. Sekmadienio naktį dangus daugiausia bus giedras ar maažai debesuotas, nelis. Nestiprus vėjas pūs iš pietryčių, pietų, 4–9 m/sek. greičiu. Naktis kaip tokiam metų laikui bus šilta, temperatūra nekris žemiau 4–9 laipsnių šilumos. 

Sekmadienio popietę ar vakarop debesų šiek tiek padaugės, vietomis, didesnė tikimybė vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, nušniokš trumpalaikis, bet gana intensyvus lietus. Didelė tikimybė, kad kai kur pažaibuos ir pagriaudės. 

Pietryčių, pietų vėjas šiek tiek sustiprės, pūs 7–12 m/sek. greičiu. Virš mūsų šalies telksis labai šilto oro masė, todėl temperatūra įdienojus šoktelės net iki 18–23 laipsnių šilumos. Labai didelė tikimybė, kad pirmąją Velykų dieną bus fiksuotas ne tik naujas kovo 31-os, bet ir viso kovo mėnesio temperatūros rekordas, kuris šiuo metu yra 21,8 laipsniai šilumos. Tokia temperatūra labiau būdinga gegužės antrai pusei ar vasarai, bet tikrai ne kovo pabaigai, todėl tikrai turėsime anomaliai šiltą pirmąją Velykų dieną. 

Pirmadienio naktį vyraus nedidelis debesuotumas, tik vietomis praplauks tankesni debesys. Iš tankesnių debesų kai kur trumpai palis, gali pagriaudėti ir perkūnija. Vakariniuose rajonuose kai kur gali susidaryti rūkas. Vėjas daugiausia pūs iš pietų, 5–10 m/sek. greičiu. Paryčiais oras atvės iki 5–10 laipsnių šilumos. 

Antradienį orai pradės keistis. Ims plaukti vis tankesni debesys, naktį daugiausia Vakarų Lietuvoje, dieną jau daug kur protarpiais palis. Ramesnį pietų vėjas pamažu keis stipresnis vakarų vėjas. Naktis bus labai šilta, vės tik iki 6–11 laipsnių šilumos, o dieną į šalį ims plūsti šaltesnis oras, todėl temperatūra jau daug kur nekils aukščiau 11–16 laipsnių šilumos, tik rytiniuose rajonuose dar gali sušilti iki 17–19 laipsnių, o pajūryje jau bus vos 8–10 laipsnių šilumos. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą