Tvarka keičiasi: ką žinoti lankantis valstybės ir savivaldybių institucijose
Nuo rugpjūčio 1-osios, siekiant sumažinti tikimybę plisti koronavirusui, griežtinama apsauginių kaukių dėvėjimo tvarka uždarose viešose vietose. Ne išimtis – ir valstybės bei savivaldybių institucijos, įstaigos ar įmonės. Štai ką būtina žinoti, besilankant, pavyzdžiui, Užimtumo tarnyboje, „Sodroje“, savivaldybių patalpose ir panašiai.
Apsauginių kaukių dėvėjimas. Vyresni nei 6 metų lankytojai turi dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugines kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Informacija apie tokį reikalavimą turi būti nurodyta prie įstaigos įėjimo.
Turintys simptomų – neaptarnaujami. Turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių, pavyzdžiui, karščiuojantys, sloguojantys, kosėjantys, lankytojai neaptarnaujami. Apie tai informuojama prie įėjimo.
Kontaktas su lankytojais. Kontaktas tarp darbuotojų ir lankytojų turi būti ribojamas išlaikant bent 1 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis.
Rankų dezinfekcija ir higiena. Prie įėjimo į įstaigą ir tualetus turi būti pakabinta priemonė rankoms dezinfekuoti, taip pat – rankų plovimo ir dezinfekavimo rekomendacijos.
Darbuotojai. Darbuotojai, aptarnaujantys įstaigos lankytojus, taip pat turi dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugines kaukes ar respiratorius. Dirbti gali tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ar kitų užkrečiamų ligų simptomų (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir panašiai). Jeigu kuriam nors iš darbuotojų pasireiškia panašūs simptomai, jie konsultuojasi karštąja koronaviruso linija arba susisiekia su savo šeimos gydytoju.
Nustačius COVID-19 atvejį tarp darbuotojų, įstaigos vadovas apie tai informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir kartu nustatomi sąlytį turėję asmenys, kurie turi izoliuotis.
Darbuotojų susibūrimai. Organizuojant darbuotojų susirinkimus ar pasitarimus uždarose patalpoje, rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
Patalpos. Patalpos vėdinamos ne rečiau kaip kartą per valandą, dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, durų rankenos, elektros jungikliai, kėdžių atramos, turi būti valomos bent 2 kartus per dieną.
Komentarai
Komentarų nėra