Skirta dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius įsigyjant dviračius ar paspirtukus

Šiandien Vyriausybė per pasitarimą pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skirti dar 3 mln. eurų kompensacijoms, išmokamoms taršų automobilį sunaikinusiems fiziniams asmenims už įsigytą ekologiškesnę susisiekimo priemonę – dviratį, paspirtuką, motociklą, mopedą ar metinį viešojo transporto bilietą.

Ši 3 mln. eurų suma bus skirta, sumažinus išmaniosios melioracijos įrengimo programai numatytas lėšas nuo 7 iki 4 mln. eurų. Taip nuspręsta atsižvelgus į tai, kad kvietimas teikti paraiškas išmaniajai melioracijai skirtai paramai dar nėra paskelbtas, nes užsitęsė šios paramos teikimo tvarkos aprašo rengimas ir derinimas. Dėl tokių projektų specifikos šiemet nebūtų spėta panaudoti visų lėšų – jų įgyvendinimas užtrunka ir lėšos projektų pareiškėjams yra išmokamos ne per vienus metus.

Klimato kaitos programos priemonė, skirta kompensacinėmis išmokomis skatinti gyventojus atsisakyti taršių automobilių ir įsigyti ekologiškesnę susisiekimo priemonę, padeda šalyje mažinti taršių automobilių skaičių, gerinti oro kokybę ir prisidėti prie klimato kaitos švelninimo. Ji startavo gegužės viduryje ir sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Iki spalio 19 d. jau buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų maždaug 8 mln. eurų kompensacijoms, nors priemonė buvo numatyta iki kitų metų vasario 1-osios. Pasibaigus numatytoms lėšoms, nutarta priemonę pratęsti.

Atsižvelgus į Vyriausybės sprendimą, artimiausiu metu bus patikslinta Klimato kaitos programos sąmata ir skelbiamas kvietimas teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) tinklapyje. Kvietimo sąlygos išlieka tos pačios. Gyventojų prašymai bus priimami, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą