Norintiesiems įsigyti netaršų transportą – dar 12 mln. eurų parama

Gyventojai, atsisakę taršaus automobilio ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę ar įsigiję visuomeninio transporto metinius bilietus, dalijimosi paslaugas, dviračius ar paspirtukus, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Tam iš viso skirta 12 mln. eurų.

APVA jau paskelbė kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms įsigytiems elektriniams paspirtukams, įprastiems ir elektriniams dviračiams, viešojo transporto metiniams ar kitiems bilietams. Taip pat e-piniginės papildymui viešojo transporto ir dalijimosi paslaugų išlaidoms kompensuoti. Šioms darnaus judumo priemonėms kompensuoti iš Klimato programos lėšų skirta 8  mln. eurų.

„Lietuva, įsipareigojusi tapti klimatui neutralia šalimi. Įgyvendinant šį tikslą, būtina ir transporto sektoriaus transformacija, į kurią turi būti įtraukti visi gyventojai. Tad nauji kvietimai ir juose numatyta finansinė parama – svarbus žingsnis šių tikslų link,“ – tvirtina Aplinkos projektų valdymo agentūros Nacionalinių programų departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Pasak J. Balkevičiaus, tikimasi, kad pasinaudojus šiuo kvietimu Lietuvoje per metus bus sunaikinta apie 12 tūkst. senų, taršių automobilių ir gyventojai pasirinks draugiškesnes aplinkai judumo priemones.

Gyventojai prašymus gali teikti iki 2023 m. birželio 1 d. per APVA informacinę sistemą APVIS. Anksčiau pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms kvietimas bus stabdomas.

Norintieji gauti kompensacines išmokas gyventojai turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro bei įsigiję minėtas mažiau taršias judumo priemones arba paslaugas.

Numatyta maksimali 1 tūkst. eurų išmoka vienam pareiškėjui už: viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius; už e-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti; už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas.

Taip pat paskelbtas ir kvietimas „Mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimas“, kuriam iš Klimato programos lėšų skirta 4 mln. eurų. Planuojama, kad pasinaudojus šiuo kvietimu  4 tūkst. Lietuvos gyventojų atsisakys taršių automobilių ir persės į mažiau taršius.

paspirtukai infografikas

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą