Individualia veikla užsiimančių asmenų laukia pokyčiai

Alytaus miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį priėmė sprendimą nuo 2019 metų sausio 1 d. verslo liudijimo turėtojams, verčiantiems individualia veikla, nustatyti fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, bei lengvatas gyventojams, kurie įsigys verslo liudijimus savo vykdomai veiklai. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į šiuo metu galiojantį minimalų darbo užmokestį.

Įsigaliojus naujiems Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams, savivaldybės turi teisę pačios spręsti dėl fiksuoto pajamų mokesčio nustatymo neribojant veiklos teritorijos. Ankščiau ši riba buvo 12xMMAx0,15. Panaikintas ir lengvatų sąrašas, tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija yra atsiuntusi rekomendacinę formą savivaldybėms.

Turto valdymo ir verslo skyrius atliko paskutinių trejų metų verslo liudijimų įsigijimo analizę. Pastebėta, kad nuo 2017 metų verslo liudijimų turėtojai buvo papildomai apmokestinti „Sodros", todėl net ir sumažinus savivaldybei verslo liudijimų kainas, tokio efekto, kaip tikėtasi, nebuvo gauta. Sumažėjo ir verslo liudijimų turėtojų skaičius, ir už verslo liudijimus surinkti mokesčiai. Atsižvelgiant į tai siūloma verslo liudijimų kainų nekeisti, jas palikti tokias pat kaip ir 2018 metais, tačiau minimalią ribą (neribojant veiklos teritorijos) pritaikyti atsižvelgiant į padidėjusį MMA, tokiu būdu išlaikant lygiateisiškumo principą kitų dirbančiųjų atžvilgiu.

Siekiant skatinti labiausiai pažeidžiamų miesto gyventojų grupių verslumą pakeistos lengvatos sulaukusiems senatvės pensijos (vietoje 50 proc. – 100 proc.), įtraukti bedarbiai, nes jiems verslo liudijimo kainą iki praėjusių metų padengusi Lietuvos darbo birža, nuo pernai jau nekompensuoja, todėl posėdžio metu A. Juonienė pasiūlė tarybai į tai atsižvelgti ir įtraukti 30 proc. lengvatą taip paskatinant žmones, kurie registruoti darbo biržoje ir neturi darbo užsiimti veikla įsigyjant verslo liudijimą. Tėvams, auginantiems neįgalų vaiką, mokiniams, dirbantiems asmenims lengvatos vietoje 50 proc. pakeistos į 100 proc. Taip pat posėdžio metu taryba pasiūlė papildyti šias lengvatas ir aukštųjų mokyklų studentams. Neįgaliems lengvatos pritaikytos pagal darbingumo lygį vietoje 50 proc. pritaikytos į atitinkamai: sunkus (100proc.), vidutinis (80 proc.) ir lengvas (60 proc.). Jeigu gyventojas patenka į kelias grupes, jam taikoma viena pasirinkta lengvata.

Savivaldybei nustačius patrauklų verslo liudijimo mokestį padidėja gyventojų užimtumas, verslu užsiimančių asmenų skaičius ir tokiu būdu mažėja savivaldybės biudžeto išlaidos socialinėms išmokoms ir kompensacijoms.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą