Daugėjant tyrimų gyventojų prašoma kantrybės

Sėkmingai sukūrus mobiliųjų punktų tinklą ir tikslingai pradėjus nuo koronaviruso tirti visus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, vis didesnės apkrovos tenka šalies laboratorijoms, dėl ko kartais gali užtrukti tyrimų atsakymai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo gyventojų kantrybės, laukiant tyrimų rezultatų, ir sąmoningumo, toliau laikantis izoliacijos principų. Primenama ir apie saugią galimybę pasitikrinti tyrimų atsakymą internetu.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, gyventojų patikros sistema buvo sukurta rekordiškai greitai, kreipiasi labai daug žmonių, todėl natūralu, jog reikia šiek tiek laiko, kad viskas darniai „susistyguotų“.

„Suprantame gyventojų nekantrumą ir norą kuo greičiau sužinoti savo tyrimų rezultatus, bet norime priminti, kad mobilūs punktai ir Karštoji linija 1808 niekaip negali paspartinti ėminių ištyrimo ar atsakymų gavimo. Šiuo metu plečiamas ir laboratorijų tinklas, stengiamasi kuo greičiau ištirti paimtus ėminius ir duoti atsakymus gyventojams“, – sako viceministrė K. Garuolienė.

Būtent laboratorijai gavus rezultatą ir suvedus atsakymą į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formuojamas automatinis pranešimas žmogui (jeigu atsakymas neigiamas) arba žinutė 1808 linijos gydytojui (jeigu atsakymas teigiamas). Pastaruoju atveju su koronavirusu užsikrėtusiuoju žmogumi susisiekiama asmeniškai dėl tolimesnės izoliacijos ir gydymo tvarkos.

Primename, kad kiekvienas Lietuvos pilietis elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavęs, taip pat gali greitai ir patogiai, neišvykdamas iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymą dėl koronaviruso infekcijos. Kaip tai padaryti, rasite čia.

Pažymime, kad jei tyrimo rezultatas yra neigiamas, tačiau žmogui buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso infekcijos po kelionės užsienyje arba po turėto kontakto su susirgusiuoju COVID-19 liga, izoliacija yra tęsiama (t. y. skaičiuojama 14 dienų nuo grįžimo į Lietuvą dienos arba nuo paskutinio kontakto dienos).

Jeigu žmogus, nekeliavęs užsienyje ir neturėjęs kontakto su COVID-19 liga sergančiuoju, pajuto ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomus ir atlikęs tyrimą gavo neigiamą atsakymą, jam izoliuotis 14 dienų dėl koronaviruso nereikia. Tačiau tokiu atveju negaluojantis žmogus turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins ar žmogus gali eiti į darbą ar ne, ir, jeigu bus nuspręsta (gydytojo), kad žmogus negali eiti į darbą dėl sveikatos būklės, jam išduodamas nedarbingumas.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą