Išleisti nauji praktinių patarimų ir inovatyvių veiklų rinkiniai ugdantiems mažiausius

Ar dažnai ieškote, kaip sudominti vaikus, kad jie ne tik linksmai praleistų laiką, tačiau ir ko nors išmoktų? Neretai suaugusiems reikia pasukti galvą, kad vaikai susidomėtų ir norėtų sužinoti,  pažinti. Siūlome naujus metodinius rekomendacijų rinkinius, kurie padės ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų informatinio mąstymo, kūrybiškumo gebėjimus, supažindins su STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) elementais. 

Nauja metodinė medžiaga jau pasiekė mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Ja gali naudotis ir pedagogai, ir tėvai, ieškantys idėjų ir praktinių patarimų, kaip nuo pat gimimo ugdyti vaikus. 

Rekomendacijų rinkinys „Žaismė ir atradimai“ - įvairūs ir įdomūs praktiniai patarimai bei rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo pedagogams, tėvams bei visiems, kurie ugdo vaikus iki 6 metų. Leidinyje pateikiama inovatyvių idėjų, kaip įvairiose erdvėse organizuoti smagias, įdomias, vaikų aktyvumą skatinančias veiklas.  Daugeliu atvejų idėjos veikloms grindžiamos tyrinėjimu, eksperimentavimu, o tai leidžia sudėtingus mokslo atradimus padaryti prieinamus ir įdomius vaikams. Čia rasite ir užduočių, pratimų vaikams.

Priešmokyklinukų mokytojams ir tėveliams skirta metodinė medžiaga „Patirčių erdvės“, kuri padės kurti autentišką, stereotipus laužančią ugdymo praktiką. Rekomendacijas ,,Patirčių erdvės" sudaro du leidiniai su priedais. Viename jų siūloma 50 projektų idėjų vaikų veikloms grupėje ar kitose ugdymo įstaigos erdvėse ir 50 projektų idėjų, kurie gali būti vykdomi lauke ar kitose erdvėse: bibliotekose, muziejuose.

Rekomendacijose gausu  praktinių patarimų, kaip organizuoti ugdymą, kad vaikai patys aktyviai veiktų, tyrinėtų, kurtų, išbandytų skirtingus veiklos ir mokymosi  būdus ir taip įgytų kompetencijų, kurios jiems bus būtinos mokykloje.

Leidinius galite skaityti ir internete:

„Žaismė ir atradimai“ (vaikų nuo gimimo iki 6 metų ugdymui)

„Patirčių erdvės“ (priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui). 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą