Visos Alytaus rajono mokyklos – tvarumo keliu

Visos Alytaus rajono mokyklos žengia tvarumo keliu – prisijungė prie projekto „Tvari mokykla 2030“. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija koordinuojamo projekto metu įstaigų laukia infrastruktūros pokyčių, daugybė bendruomenių iniciatyvų ir tvirtėjantis tvarumo vertybinis pamatas.

Mokyklų lauks pokyčiai

48-ios iš 60-ies Lietuvos savivaldybių prisijungė prie projekto „Tvari mokykla 2030“, kurio tikslas – šalies mokyklose sukurti terpę tvarumui skleistis. Siekiama, kad iki 2030 m. visos Lietuvos mokyklos taptų tvarios arba žengtų tvarumo keliu.

Į „Tvari mokykla 2030“ projektą įsitraukusių mokyklų aplinka ne tik prisidės prie aplinkos išteklių tausojimo (tvari kelionė į mokyklą, daugiafunkcis patalpų, lauko erdvių panaudojimas, aplinkų žalinimas, universalaus dizaino principai), bet ir bus kuriamas tvarus socialinių ryšių modelis – didesnis dėmesys skiriamas kiekvieno žmogaus individualumui, asmenybės raiškai, tam pritaikant erdves, įrangą.

Mokyklose bus įrengti kolektyvinės apsaugos statiniai, priedangos, skirtos pasislėpti karo ar kitos grėsmės atveju, elektromobilių laikymo ir pakrovimo vietos, lyčiai neutralios higienos patalpos, atsiras švediški stalai ir kt.

„Pirmieji projekto įgyvendinimo metai rodo didelį savivaldybių susidomėjimą. Prie tvarumo iniciatyvos prisijungė ir „Tvarios mokyklos 2030“ koordinatorius paskyrė beveik 2,5 karto daugiau Lietuvos savivaldybių nei planavome“, – džiaugiasi Almantas Kulbis, projekto „Tvari mokykla 2030“ įgyvendinimą mūsų šalyje koordinuojančios LINEŠA Ekologijos ir menų poskyrio vadovas. Anot jo, toks didelis įsitraukimas liudija, jog tvarumas yra laukiamas ir svarbus pokytis Lietuvos mokyklose.

Tvarumo link – įsivertinus pažangą

Koks skaičius Lietuvos mokyklų imsis diegti „Tvari mokykla 2030“ įrašytas tvarumo priemones, paaiškės vėlų šių metų rudenį. Š. m. spalį–lapkritį mokyklos, naudodamosis LINEŠA parengtu „Tvarios mokyklos įsivertinimo vadovu“, įsivertins, kiek kuri yra pažengusios tvarumo srityje. Atlikusi įsivertinimą, kiekviena mokykla pradės keistis tvarumo link, pati nusimatys savo pokyčių tempą ir pradės tuos pokyčius įgyvendinti. „Tikimės, kad į projektą šiemet įsitrauks apie 150 šalies mokyklų. Pradžia visada yra sunkiausias etapas, todėl planuojame daug mokymų mokyklų vadovams ir tvarumo koordinatoriams savivaldybėse“, – pasakoja A. Kulbis.

 Įkvėpimo – į konferenciją „Tvari mokykla 2030“

Pasidalinti efektyviais tvarumo sprendimais, kurie gali būti pritaikyti mokyklų aplinkoje, mokyklų vadovus ir ekspertus sukvies spalio 4 d. Vilniuje vyksianti pirmoji konferencija „Tvari mokykla 2030“.

„Išskirtiniame renginyje, kurį LINEŠA organizuoja kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, savo srities profesionalai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Liuksemburgo dalinsis gerosiomis praktikomis ir įkvepiančiais pavyzdžiais, kaip sėkmingai integruoti tvarumo principus į švietimo įstaigų kasdienę veiklą ir aplinką“, – dėsto A. Kulbis. Anot jo, ši konferencija – puiki galimybė ne tik daugiau sužinoti apie tvarumą, pasisemti idėjų, bet ir užmegzti vertingus ryšius su kolegomis iš įvairių švietimo įstaigų bei imtis planuoti konkrečias iniciatyvas.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus ir organizatorių informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą