Mokiniai atostogauja, mokytojai mokosi
Lapkričio 2 dieną Simno specialiojoje mokykloje vyko seminaras „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programos mokinių tėvams diegimas“. Seminarą vedė Butrimonių gimnazijos socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus 3-ojo poskyrio viršininkas Vitas Šakalis ir bendruomenės pareigūnas vyresnysis tyrėjas Donatas Katlauskas.
Kalbėdamas apie įvairias nusikalstamas veikas pareigūnas D. Katlauskas pažymėjo, kad gėrio ir blogio supratimas tarp vaikų formuojasi pagal artimiausių suaugusių žmonių elgesį. Vaikai tapatina save su tėvais, mokytojais, nori juos mėgdžioti, būti panašiais, kartais bando rūkyti ar išgerti alkoholinių gėrimų. Dalis mokinių nepasakoja tėvams apie juos slegiančias problemas, nesėkmes ir ypač linkę slėpti tuos poelgius, kuriuos draudžia suaugusieji. Todėl tėvai kartais pavėluotai sužino apie riziką mokiniui įsitraukti į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Be to, bendravimo su tėvais problemų turintys vaikai nėra išsiugdę pozityvių socialinių įgūdžių, bendravimo ieško gatvėje, yra linkę priimti gatvės gyvenimo normas bei išbandyti psichoaktyviąsias medžiagas.
Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių taikymas mokykloje daugiausia priklauso nuo tėvų, o prevencinės programos, į kurias įtraukiami ir vaikų tėvai, duoda daugiau naudos negu vien vaikams skirtos strategijos. Siekiant tai įgyvendinti, visi pedagogai privalo susipažinti, išmokti atpažinti ir konkrečiai aptarti bei numatyti bendradarbiavimo su mokinių tėvais ir vietos bendruomene formas ir būdus.
V. Šakalis akcentavo, kad tėvų įtraukimas į mokyklos bendruomenę bei jos prevencinę veiklą yra tikslinga, organizuota veikla, reikalaujanti daug pastangų ir energijos. Pedagogai turi sukaupti pakankamai žinių šiuo klausimu, kad galėtų laiku pastebėti įtartinus pokyčius ugdytinių elgesyje, bendravime bei įtraukti mokinių tėvus į prevencinį darbą. Viršininkas, demonstruodamas psichoaktyvių medžiagų maketus, supažindino su psichoaktyviosiomis medžiagomis ir jų vartojimo priežastimis, pristatė pagrindines, dažniausiai naudojamas medžiagas (tabakas, įvairių rūšių alkoholis, vaistai, cheminės, narkotinės ir psichotropinės medžiagos, energetiniai gėrimai, kofeinas) ir jų poveikį bei priklausomybę žmogaus organizmui.
Visi kartu aptarėme prekybos žmonėmis Lietuvoje problemą. V. Šakalis pateikė naudingos informacijos į ką reikia atkreipti dėmesį, kokiais būdais kalbėtis su ugdytiniais, juos stebėti, kad laiku užkirsti kelią šiai plintančiai problemai.
Diskutuodami prie kvapnios arbatos puodelio aptarėme ir mūsų mokyklai svarbias problemas bei jų sprendimo būdus. Seminaro metu gavome daug naudingos informacijos, sužinojome, aptarėme, kaip galėtume pastebėti ir užkirsti kelią daugeliui priklausomybių, kad ugdytume sveiką, atsparų negatyvui žmogų.
Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos informacija
Komentarai
Komentarų nėra