Miesto meras kategoriškas – Ulonų gatvė dėl rekonstrukcijos nuolat uždaryta nebus

„Aš suprantu, kad įmonei būtų daug patogiau, kad būtų uždaryta visa gatvė, tačiau tai viena iš svarbiausių miesto arterijų, jos atkarpoje daug įmonių, svarbių valstybės įstaigų, be to, labai neseniai turėjome pakankamai neigiamos patirties, kai uždarytos gatvės žiede ilgai nieko nebuvo daroma, žinoma, ten buvo kita įmonė, bet šiuo atveju gatvės tikrai neuždarysime ir prašome organizuoti darbus taip, kad miesto gyventojai ir tranzitu pro jį važiuojantys svečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, - susitikime su Ulonų – Santaikos gatvių rekonstrukcijos antrąjį etapą laimėjusios bendrovės „Alkesta“ atstovais sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Darbus Ulonų gatvėje nuo naujo žiedo iki Varėnos gatvės pradėti planuojama nuo liepos 1 dienos. Pasirašytoje sutartyje su konkursą laimėjusia įmone numatyta, kad darbus ji atliks per 15 mėnesių. Šios beveik kilometro gatvės atkarpos rekonstrukcija atsieis beveik du milijonus eurų. 

Susitikime taip pat dalyvavo ir savivaldybės valdomų įmonių „Dzūkijos vandenys“ ir „Alytaus šilumos tinklai“ atstovai, su kuriais aptarti šioje gatvėje tuo pačiu metu naujų vandentiekio ir šilumos trasų įrengimo darbų terminai ir apimtys, kurie bus suderinti su gatvę rekonstruojančia įmone. Jų teigimu, šiems darbams gatvę gali prireikti uždaryti keletą dienų. 
 
Pasak bendrovės „Alkesta“ statybos direktoriaus Vytaro Vaikšnoro, artimiausiu metu bus parengtas technologinis vykdomų darbų projektas, kuriame bus numatytas eismo organizavimas, šviesoforų pastatymo vietos. Į Lietuvos automobilių kelių direkciją kreiptasi ir dėl tolesnio krovininių automobilių eismo Ulonų gatve apribojimo. 

Jo teigimu, iki rudens pabaigos planuojama sutvarkyti gatvės pagrindus ir pakloti du asfalto sluoksnius, o trečiasis asfalto sluoksnis, šaligatviai ir aplinkos sutvarkymas liktų kitiems metams.
 
„Viskas priklausys nuo oro sąlygų – gal ruduo bus labai šiltas, o gal žvarbus ir lietingas. Su gyventojais ir įmonėmis kaip ir įprastai, derinsimės ir tarsimės, kad vienu ar kitu laiku jie galėtų įvažiuoti į kiemus, kur yra galimybės, pasiūlysime pasirinkti kitus įvažiavimus“, - sakė direktorius. 

Meras N. Cesiulis atkreipė dėmesį, kad taip pat turi būti numatytos ir užtikrintos galimybės rekonstruojamą gatvę kirsti bei lygiagrečiai ja judėti ir pėsčiomis. 

Susitikimo metu taip pat aptartos galimybės kuo greičiau atnaujinti eismą ir rekonstruojamo geležinkelio viaduko Naujojoje gatvėje ruože.

„Gyventojai gaišta laiką apvažiuodami visą Pramonės rajoną, savivaldybė dėl ilgesnių visuomeninio transporto maršrutų patiria neplanuotas išlaidas, buvo ketinimai eismą atidaryti jau nuo birželio, bet kaip matome, terminas vėl nusikelia. Ar galite pasakyti, kada galės važiuoti bent visuomeninis transportas, specialieji automobiliai? – meras buvo pakankamai kategoriškas.

Pasak „Alkestos“ atstovų, tai lemia technologiniai procesai, kadangi geležinkelio tilto metalo konstrukcijos yra per žemai ir gana didelėje gatvės atkarpoje reikia atitinkamų sprendimų, tačiau žadėjo, kad jau nuo rugpjūčio mėnesio po viaduku bent jau specialusis ir visuomeninis transportas važiuoti galės.

Apie eismo organizavimą Ulonų gatvės rekonstrukcijos metu, galimybes rinktis jos apvažiavimo maršrutus alytiškiai bus nuolat informuojami savivaldybės tinklapyje www.alytus.lt bei žiniasklaidoje.

Komunikacijos skyriaus informacija  

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą