Alytiškiai šiemet turėtų sumokėti apie 1,1 mln. eurų žemės mokesčio

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Kauno AVMI) primena, kad privačios žemės savininkai, prisijungę prie Mano VMI gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2022 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 22,7 tūkst. Alytaus miesto ir rajono privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės 1 mln. eurų: kiek daugiau nei 933 tūkst. eurų sumokės gyventojai, 77,3 tūkst. eurų - įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų apie 7,5 tūkst. Alytaus miesto ir rajono žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės. 

„Gyventojai, kurie nesinaudoja elektroninėmis paslaugomis, turėtų pasitikslinti, ar teisingai VMI nurodę savo gyvenamosios vietos adresą (vietovė, gatvė, namo numeris, pašto kodas), nes tik tada laiškai su žemės mokesčio deklaracijomis pasiekia gyventojus“, - atkreipia dėmesį Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, informuodama, jog pasitikrinti savo gyvenamosios vietos adresą gyventojai gali internete, prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų sistemos arba seniūnijose. 

Žemės mokestį paprasčiausia sumokėti pasinaudojus e. bankininkyste ir prisijungus prie Mano VMI. Taip pat žinant mokesčio sumą ir įmokos kodą žemės mokestį galima sumokėti pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. 

VMI informuoja, kad apskaičiuojant žemės mokestį už 2022 m., apmokestinamas plotas nustatytas atsižvelgiant į Valstybinio miškų kadastro pateiktus duomenis apie jame įregistruotus miškų plotus. VMI tokie duomenys yra pateikti ir už 2021 m., todėl miško savininkams žemės mokestis už 2021 m. bus perskaičiuotas iki 2022 m. gruodžio pradžios. 

Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų. 

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje skiltyje „Domiuosi žemės mokesčiu“, taip pat VMI seminare „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“. Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia

Informacija mokesčių klausimais teikiama bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Identifikuoti Mano VMI naudojai paskambinę 1882 ir pasirinkę žemės mokesčio temą apie mokėtiną sumą, terminus, įmokos kodą sužinoti gali iš karto automatiniu pranešimu, t. y. nelaukiant skambučio eilėje ir nedarbo metu. 

Taip pat individualios konsultacijos dėl žemės mokesčio apskaičiavimo už 2022 m. teikiamos ir numeriu 8 5 2191 777, pasirinkus temą „Žemės mokesčio apskaičiavimas“. Primename, jog apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu 8 5 2191 777.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą