Trys menkės patiekalai, kurie patiks ir tiems, kurie ne itin mėgsta žuvį

Vasarą, o ypač atėjus karščiams, pietums ar vakarienei stengiamės rinktis kuo lengvesnius patiekalus. Tam puikiai tinka įvairios daržovės, šaltos sriubos ar žuvis. Ji ne tik turi įvairių gerųjų medžiagų, bet yra ir švelnaus skonio bei neapsunkina skrandžio. Ir nors lietuviai žuvies dar valgo per mažai, ekspertai sako, kad išbandžius naujus receptus, žuvį į racioną norėsis įtraukti kur kas dažniau.

„Nuolat valgyti tą pačią ant keptuvės keptą žuvį iš tiesų gali pabosti, todėl vertėtų paieškoti alternatyvų, kurios praplėstų racioną naujais skoniais ir pasitarnautų kaip įvairiausių naudingųjų medžiagų šaltinis.

Vasarą ypač išauga susidomėjimas balta jūrine žuvimi, tokia, kaip menkė. Subtilus jos skonis ypač tinkamas išbandyti naujus receptus“, – sako Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė.

Lengvo skonio produktas, tinkantis vasarą

Per savaitę valgant dvi porcijas baltos, tokios kaip ledjūrio menkė, žuvies, organizmas pasipildo baltymų, vitamino B12, fosforo bei seleno omega-3 bei omega-6 riebalų rūgščių atsargomis. Tokio tipo žuvis pasižymi dar ir tuo, kad turi mažai kalorijų, neapsunkina virškinimo, todėl pasirinkus tinkamą garnyrą, balta žuvis yra puikus produktas, kurį galite rinktis valgyti ir karštą vasaros dieną. 

Anot ekspertės, viena iš priežasčių, kodėl lietuviai galbūt vis dar vartoja per mažai žuvies – netinkamas jos paruošimas. Tinkamai su žuvimi suderinti tokie netikėti ingredientai kaip pomidorai ar alyvuogės atskleis naujų skonių.

„Nuo seno buvo prasta žuvį kepti aliejuje ant keptuvės, pavoliojus miltuose ar džiūvėsėliuose. Tačiau nuolat valgyti tą patį tikrai nuobodu, vertėtų egzistuoja daugybė jos paruošimo būdų: baltą žuvį galima troškinti įvairiausiuose padažuose, kepti orkaitėje paskaninus pomidorais, alyvuogėmis, žolelėmis“, – sako V.Juodkazienė. 

Žuvį galima valgyti ne tik su mėgstamu garnyru, bet žuvimi paskaninti meksikietiškus takus, gaminti įvairiausius itališkus padažus makaronams ar tiesiog ruošti paprasčiausius sumuštinius. 

RECEPTAS. PLAČIAU ČIA

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą