Kad namai gaiviai ir jaukiai kvepėtų

Kvapas labai svarbi namų aplinkos dalis, ne mažiau reikšminga nei gražus interjeras. Būtent kvapas, atidarius duris, pirmasis pasitinka svečią ir sukuria jaukią namų harmoniją. Tinkamai parinktas švelnus aromatas gali suteikti energijos, gali padėti atsipalaiduoti ar sumažinti nuovargį. Parduotuvėse galima nusipirkti su sintetinėmis kvapiosiomis medžiagomis pagamintų aerozolinių ir želinių oro gaiviklių.  Fitoterapeutė, ekologiškos, natūralios kosmetikos linijos „Natur Boutique” kūrėja Loreta Dumbliauskė pataria atsisakyti įprastų gaiviklių, kurie gali dirginti kvėpavimo takus ir akis, o rinktis sveikesnę alternatyvą  be sintetinių kvapiųjų medžiagų. „Patalpoms aromatizuoti galime naudoti eterinius aliejus. Be to, aukštos kokybės eterinis aliejus pasižymi ne tik kvapu, bet ir terapiniu poveikiu“, – pabrėžė fitoterapeutė.

Arbatmedžių eterinis aliejus pasižymi stipriomis antiseptinėmis savybėmis, valo atmosferą, puikiai tinka ligonio kambario dezinfekcijai. Apelsinų taip pat kitų citrusinių augalų eterinis aliejus atgaivins patalpas po valgio gaminimo, rūkymo, o tuo pačiu ir nuotaiką praskaidrins, pakylės ir įkvėps. Garinamas eukaliptų eterinis aliejus,  aktyviai veikia prieš įvairias peršalimo ligas. Levandų eterinis aliejus sukuria raminančią atpalaiduojančią atmosferą, pipirmėtės – puikiai gaivina patalpas bei tuo pačiu veikia energizuojančiai. Rozmarinų eterinis aliejus – pagerins koncentraciją ir darbingumą, o citrinžolės – atbaidys vabzdžius. Anot L. Dumbliauskės, eteriniu aliejumi praturtintą oro gaiviklį nesudėtinga namų sąlygomis pasigaminti pačioms, tereikia  keletą lašųį eterinio aliejaus įlašinti į vandens pripiltą purkštuvą ir purkšti į atmosferą.

Naudojant aromatinę lemputę (elektrinę arba šildomą arbatine žvakute) – įlašinti 5-6 lašus į šiltą vandenį vidutinio dydžio kambariui, didesniam kambariui gaivinti galima įlašinti daugiau lašelių eterinio aliejaus.

Nė viena šeimininkė neturėtų pamiršti pagrindinės taisyklės – namai tik tada dvelks gaiva, jei bus vėdinami.

Rita Krušinskaitė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą