Ar minkštų baldų valymas skiriasi nuo kitų?
Minkštų baldų valymas iš esmės skiriasi nuo kietų paviršių (pvz., medžio, stiklo, metalo, laminato) valymo. Štai pagrindiniai skirtumai ir ypatumai:
Medžiagų pralaidumas ir absorbcija
Minkšti baldai: Jų apmušalai yra pagaminti iš audinių (gobelenas, veliūras, mikropluoštas, oda, dirbtinė oda ir kt.), kurie yra porėti ir pralaidūs. Skysčiai ir purvas lengvai įsigeria į audinio pluoštus ir užpildą (poroloną, sinteponą ir pan.). Tai reiškia, kad dėmės ir nešvarumai ne tik nusėda ant paviršiaus, bet ir įsigeria giliai, todėl juos sunkiau pašalinti. Be to, audiniai linkę kaupti dulkes, dulkių erkutes, alergenus ir nemalonius kvapus.
Kieti paviršiai: Jie yra nepralaidūs arba mažai pralaidūs. Nešvarumai ir dėmės lieka ant paviršiaus ir yra lengviau nuvalomi, nes neįsigeria į medžiagos struktūrą.
Valymo metodai ir priemonės
Minkšti baldai
Drėgmės kontrolė: Didžiausias iššūkis – neperdrėkinti baldų, nes perteklinė drėgmė gali sukelti pelėsio atsiradimą, nemalonius kvapus, audinio deformaciją, spalvos pokyčius ar net baldo konstrukcijos pažeidimus. Dėl to dažnai naudojami specialūs giluminio valymo aparatai (pvz., plaunamieji dulkių siurbliai), kurie purškia valiklį ir iškart siurbia atgal drėgmę.
Dėmių šalinimas: Reikalingos specialios dėmių šalinimo priemonės, pritaikytos konkretiems audinių tipams ir dėmės kilmei (pvz., riebalų, kavos, rašalo, kraujo dėmėms). Naudojant netinkamas priemones ar per daug trinat, galima įtrinti dėmę giliau arba pažeisti audinį.
Sausasis valymas / putos: Kai kuriems audiniams tinka tik sausasis valymas (su specialiomis pudromis ar sausomis putomis), arba valymas putomis, kurios greitai džiūsta ir minimaliai drėkina audinį.
Kvapai: Minkšti baldai sugeria kvapus, todėl valymo procese dažnai naudojamos priemonės, neutralizuojančios kvapus, o po valymo būtinas geras vėdinimas.
Kieti paviršiai
Valomi drėgna šluoste, kempine ir paprastais valikliais (universalūs valikliai, stiklo valikliai, medienos valikliai ir pan.). Svarbiausia – nuvalyti nešvarumus ir nusausinti, kad neliktų dryžių.
Džiovinimas yra paprastesnis ir greitesnis.
Dulkių ir alergenų kaupimas
Minkšti baldai: Dėl savo pluoštinės struktūros, jie yra idealus dulkių erkučių, dulkių, žiedadulkių ir kitų alergenų prieglobstis. Giluminis valymas padeda juos pašalinti ir pagerinti patalpų oro kokybę.
Kieti paviršiai: Ant jų dulkės tiesiog nusėda ir jas lengva nuvalyti. Alergenų kaupimas ant kietų paviršių yra minimalus.
Baldų priežiūros taisyklės
Minkšti baldai: Reikalauja atidesnės priežiūros ir reguliaraus siurbimo. Kai kurie audiniai gali būti impregnuojami, kad atstumtų purvą ir drėgmę. Po drėgno valymo svarbu užtikrinti gerą džiovinimą, kad neatsirastų pelėsis.
Kieti baldai: Jų priežiūra dažniausiai apsiriboja reguliariu dulkių valymu ir retesniu drėgnu valymu.
Profesionalaus valymo poreikis
Minkšti baldai: Dėl jų sudėtingos struktūros ir specifinių valymo reikalavimų, profesionalus cheminis valymas arba valymas garais dažnai yra rekomenduojamas bent du kartus per metus, ypač jei baldais intensyviai naudojamasi arba namuose yra alergiškų žmonių, vaikų ar gyvūnų. Profesionalai turi specialią įrangą ir žinias, kad išvalytų baldus giliai ir saugiai.
Galimas ir minkštųjų baldų valymo užsakymas.
Komentarai
Komentarų nėra