Kalėdų gėlė: daugumos namuose ji vysta tik dėl vienos priežasties

Pajusti Kalėdinę dvasią ir sukurti namuose jaukumą padeda ne tik šventinės dekoracijos, bet ir raudona spalva spinduliuojanti puansetija, lietuviškai vadinama puošniausiąja karpažole. Šią gėlę daugelis žino ir Kalėdinės žvaigždės pavadinimu, mat trumpas dienas ir ilgas naktis mėgstantis augalas žiedais pasidabina būtent žiemos metu. Kaip šią gana lepią daugiametę gėlę prižiūrėti, kad savo grožiu ji džiugintų ir per kitų metų šventes, papasakojo gėlių kambario „si.MONA“ floristė Simona Vaškytė.

Svarbu tinkamai laistyti Nors savo žiedais šios gėlės mus lepina šaltuoju metų laiku, reikėtų įsidėmėti, kad būtent šalčio jos labiausiai ir bijo. Todėl prieš gabenant namo nusipirktą puansetiją, ją reikia gerai supakuoti ir apsaugoti nuo šalčio bei vėjo. „Jau parnešus į namus, reikėtų gėlei rasti tokią vietą, kurioje nebūtų skersvėjų, tiesioginių saulės spindulių, o aplinkos temperatūra nebūtų mažesnė kaip 16 laipsnių šilumos“, – pasakojo S.Vaškytė. Laistymas – itin svarbus procesas, mat puošniausiąją karpažolę auginantys žmonės čia daro klaidų.

„Žydėjimo metu ją reikia laistyti po nedaug, bet dažnai. Turi būti palaikoma nuolatinė drėgme, nes išdžiuvęs augalas jau nebeatsigauna“, – teigė floristė ir pridūrė, jog svarbu nepersistengti ir jokiu būdu gėlės neperlaistyti.

Nužydėjus neskubėkite išmesti

Pasibaigus šventėms ir puansetijai nužydėjus nereikėtų išsigąsti ar ja atsikratyti. Kai ji nužydi, dažniausiai numeta visus lapus, tačiau tai nereiškia, kad jau nebeatsigaus. Tada puansetijai prasideda poilsio metas, tad reikia ir toliau ją prižiūrėti bei mylėti. Pavasarį stiebelius reikia apgenėti ir gėlę persodinti į azalijoms skirtą žemę. Vazonas turėtų būti su skylute, o jei jos nėra, būtina į dugną įpilti drenažo. Persodinus reikia pradėti gėlę tręšti. Tręšti reikia azotinėmis trąšomis, kad augalas pradėtų augti. O nuo rugpjūčio mėnesio reikia trąšų, kurių sudėtyje būtų ne tik azoto, bet ir fosforo bei kalio. Dažniausiai šių elementų galite rasti žydintiems augalams skirtose trąšose. Tręšti reikia kas dvi savaites. Ramybės laikotarpiu gėlė turi būti laikoma vėsiai, o drėgmė žemėje turi būti palaikoma minimaliai.

Ką daryti, kad žydėtų per Kalėdas?

Norint, kad per žiemos šventes išsprogtų nauji žiedai, o žiedlapiai nusidažytų raudoniu, reikėtų tuo pradėti rūpintis jau rudenį – nuo spalio arba lapkričio. „Naktį puansetiją reikia uždengti ar apgaubti, kad negautų jokios šviesos. O dieną ji gali mėgautis šviesa, tik jokiu būdu negalima leisti jai gauti tiesioginių saulės spindulių. Esmė tokia, kad turi būti kaip žiemą – trumpa diena ir ilga naktis“, – aiškino floristė. S.Vaškytė primena, jog kaip ir visų karpažolių, šios gėlės sultys yra nuodingos, todėl reikėtų pasisaugoti. Nulaužus lapą ar kotelį pamatysite išsiskyrusį pieną, kuris gali nudeginti. Reikėtų ypatingai vengti kontakto su akimis ar veidu. Patekus pieno ant rankų kuo skubiau gerai nusiplauti jas muilu. O kai prižiūrite šį augalą geriausia naudoti apsaugines pirštines.


Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą