MO muziejus ir Kazickų šeimos fondas kviečia jaunuolius dalyvauti nemokamose MO edukacijose

MO muziejus ir Kazickų šeimos fondas drauge įgyvendina naują iniciatyvą, skirtą socialiai jautrioms jaunuolių grupėms. Jaunuoliai kviečiami dalyvauti nemokamose MO edukacijose arba apsilankyti muziejuje savarankiškai.

Kviečia registruotis jaunuolius atstovaujančias organizacijas

Programa skirta jaunuoliams, kurie ne visada turi galimybę lankytis kultūros įstaigose bei artimiau susipažinti su moderniu menu bei parodomis, jose nagrinėjamomis temomis. Tai yra vaikų ir jaunimo dienos centrų, globos namų auklėtiniai, nedidelių gyvenviečių (miestelių ir kaimelių), ypač nuo Vilniaus nutolusių, jaunimas. 

MO muziejus ir Kazickų šeimos fondas kviečia organizacijas, atstovaujančias šias jaunuolių grupes, registruotis programoje ir dalyvauti nemokamose tarpdisciplininėse MO edukacijose arba apsilankyti muziejuje savarankiškai. Daugiau apie programą sužinoti ir joje registruotis dalyvauti galima ČIA

Edukacijose ugdomos įvairios kompetencijos

„MO muziejaus edukacijomis siekiame svarbių neformalaus ugdymo tikslų – tai su psichologais kurtos emocinio intelekto ugdymo edukacijos ar svarbias XXI amžiaus kompetencijas lavinantys vizualinio mąstymo užsiėmimai. Parodose moderuojami edukatorių pokalbiai padeda vaikams ir jaunuoliams prabilti ir diskutuoti. Atsispiriant nuo meno kūrinių ir parodose analizuojamų temų, keliami klausimai, mezgamas dialogas ir, svarbiausia, skatinami reflektavimo ir kritinio mąstymo įgūdžiai. Būtent tai šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbu“, – sako Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė. 

„Kazickų šeimos fondas daugelį metų pagrindinį dėmesį skiria švietimui, socialiniams projektams ir jaunimo ugdymui. Fondas jau 6 metus skirtinguose Lietuvos regionuose vykdo „Jaunimas Gali“ programą, kuri skatina aktyvų gyvenimo būdą, moko jaunimą būtinų gyvenimo ir savarankiškumo įgūdžių. Darbas su programos jaunimu atskleidė, kad turime padėti jaunajai kartai stiprinti pasitikėjimą savimi, ugdyti atsakingumą, kūrybiškumą, skatinti smalsumą ir ypač – domėjimąsi menu. Tikime, kad MO edukacijų programa turės reikšmingą teigiamą poveikį dalyvaujančiam jaunimui ir bendruomenėms“, – teigia Jūratė Kazickaitė, Kazickų šeimos fondo prezidentė.

Virtualios edukacijos jaunuoliams

Programoje jaunuoliams yra siūlomos skirtingos MO muziejaus edukacijos. Diskusinius ir jaunuoliams aktualius klausimus keliančios emocinio intelekto lavinimo ir savęs pažinimo edukacijos, vizualinio mąstymo strategijos edukacijos ir formalaus ugdymo kontekstus išplečiančios integruotos pamokos. Muziejus taip pat siūlo ir naujausią, šį pavasarį pristatomą edukaciją „Istorijos iš lagamino“. Tai edukacija, lavinanti istorijų pasakojimo (angl. storytelling) įgūdžius.

Kol kas edukacijose kviečiama dalyvauti virtualiai. Gyvos edukacijos muziejuje galės vykti tada, kai tai bus leidžiama daryti atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje. Daugiau informacijos ir registracija į edukacijas ČIA

Prisidėti prie iniciatyvos gali ir visi MO lankytojai

MO muziejaus lankytojai taip pat kviečiami prisidėti prie iniciatyvos. Tai galima padaryti perkant ir aukojant MO muziejaus socialinius bilietus. Jie leis nemokamai apsilankyti muziejuje tiems, kurie nori, bet ne visada gali leisti sau tai padaryti. Dalį bilietų jaunuoliams skirs Kazickų šeimos fondas, o kita dalis – muziejaus lankytojų nupirkti bilietai, kurie bus skiriami ir jaunuoliams, ir kitoms jautrioms visuomenės grupėms, negalinčioms įsigyti muziejaus bilieto. 

Muziejaus ir Kazickų šeimos fondo atstovai teigia, kad prie iniciatyvos prisidedant lankytojams skatinama visuomeninė atsakomybė, bendruomeniškumas ir drauge siekiama bendro iniciatyvos tikslo. 

MO muziejaus ir Kazickų šeimos fondo edukacinės programos iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę socialiai jautrioms jaunuolių grupėms apsilankyti MO edukacijose: susipažinti su moderniu menu, atverti naujus žinių kelius, ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir kitus gebėjimus, kurie ateityje leis lengviau pasirinkti profesiją ar gyvenimo kryptį. 

MO muziejaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą