Alytuje bus minimos 80-osios Holokausto Lietuvoje metinės

2021 m. minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines.1941 m. per kelis vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės. Šių skaudžių istorinių įvykių atsiminimui Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Alytaus miesto savivaldybe bei kitais partneriais inicijuoja nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941 – 2021“. 

Rugsėjo 8 d. Alytaus mieste vyks šio projekto renginiai. Jie prasidės 11 val. Atminties kelio eitynėmis Holokausto 80-mečio aukoms atminti. Eitynių metu bus lankomos žydų nužudymo vietos. Eisena Alytuje prasidės Senamiesčio skvere ir tęsis iki Žydų žudynių memorialo Vidzgirio miške. Eitynių dalyviams siūloma atsinešti akmenėlius su ant jų užrašytais Alytuje gyvenusių žydų vardais  – tai ir pagarba istoriškai susiklosčiusiai žydų tradicijai į kapines nešti akmenėlius, ir Holokausto aukų įasmeninimas. 

12 val. prie Dovydo žvaigždės žydų žudynių memoriale, Vidzgirio miške, vyks Atminties kelio ceremonija. 

15 val. alytiškiai ir miesto svečiai kviečiami į Alytaus sinagogos, nuo šiol vadinamos Audiovizualiųjų menų centru, atidarymą.
Jam pasibaigus Audiovizualiųjų menų centre vyks Rakijos Klemzer Oskertral koncertas. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą