Tautiška giesmė pasauliui liepos 6 d. šiemet skambės iš Alytaus

Šiemet Alytaus miestui – ypatingi metai: esame ne tik Lietuvos kultūros sostinė, jungianti kultūros tiltus, bet per Mindaugines galėsime nutiesti ir tiltą į pasaulį. Liepos 6 d. Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Alytus tampa pagrindine Tautiškos giesmės giedojimo aplink pasaulį scena.

Teatralizuotas parodos atidarymas, muzikos ir šokio fiesta, liaudies meno koncertai, lauko kinas, šventinis renginys kartu su LRT ir edukacijos įvairaus amžiaus grupėms miestelėnų ir miesto svečių lauks Dainų slėnyje šalia Baltosios rožės tilto nuo 19 val. 

Šventės programa

Šventinis koncertas prasidės teatralizuotu Paupio galerijos atidarymu. Dainų slėnyje šalia Baltosios rožės tilto įsikurs galerija, kurioje Alytaus kraštotyros muziejus kvies pažvelgti į Alytaus tiltų istoriją, jų svarbą miestui. Simbolines jungtis šios galerijos atidarymo metu kurs Alytaus Šaulių namų jaunimo teatro studija.

Nuo 19.15 val. scenoje #GiesmėSujungia – liaudies meno koncertas. Programoje pasirodys Alytaus kultūros centro liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“ ir kamerinis choras „Varsa“.

19.45 val. dailininkės Oksanos Boiko (Kremenčuko miestas, Ukraina) parodos „Ukrainos turtai“ atidarymas šalia edukacijų erdvės.

20 val. scenoje šventinis renginys, tiesiogiai transliuojamas  per LRT televiziją.

21 val. Tiesioginė Tautiškos giesmės giedojimo LRT televizijos transliacija iš Alytaus.

21.10 val. scenoje #GiesmėSujungia – muzikos ir šokio fiesta. Programoje pasirodys šokių studija „Aušrinė“, Darius Mileris–Nojus, Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijos muzikinė grupė „NeRadom“ ir jaunieji Alytaus vokalistai: Vakarė Jarmalavičiūtė, Julija Elžbieta Grigaliūtė, Simona Mankevičiūtė ir Orestas Vyšniauskas. 

O nuo 22.10 val. kviečiame jus į kiną po atviru dangumi, kuris vyks gatvių sankirtoje už Dainų slėnio estrados. Čia bus rodomas kino filmas „Kernagis“– dokumentinis pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį.

Taip pat šventės metu vyks įvairios edukacijos, prekyba maistu ir gėrimais, bus galima įsigyti tautodailės dirbinių ir Alytaus miesto atributikos. 

Eismo organizavimo tvarka ir neįgaliųjų patekimas į šventę

Į šventę neįgaliuosius nuo Rotušės aikštės (šalia savivaldybės) 19 val. veš du mokykliniai autobusai, taip pat šie autobusai neįgaliuosius parveš ir po šventės. 

Eismas bus ribojamas tik pačiame Dainų slėnyje, iki jo patekti savo transportu bus galima. Automobilius parkuoti nuo J. Basanavičiaus gatvės ratu iki Šilo g. bus galima tik vienoje kelio pusėje, kitą paliekant laisvą, tam kad būtų užtikrintas kitų transporto priemonių pravažiavimas. 

J. Basanavičiaus gatvės gale esanti aikštelė bus rezervuota atlikėjams, organizatoriams ir verslui. Šalia Dainų slėnio bus įrengta ir neįgaliųjų stovėjimo vieta, bei jiems skirta laikina stotelė kur juos atveš ir parveš jau minėti mokykliniai autobusiukai. 

Eismas liepos 6

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą