Alytuje prasideda filmų programa „Lokys, liūtas ir šakelė“

Festivalis „Lokys, liūtas ir šakelė” jau spalio 3–8 dienomis ir Alytuje!  Kino romantikams, prozininkams, konceptualistams ir išsišokėliams. Festivalio idėja paprasta – pristatyti Lietuvos žiūrovui režisierius, kurie turi savitą mąstymą ir viziją, ieško naujų temų ir personažų, kai kurie – pačių savęs. 

Šįmet programoje gausu filmų, per kuriuos „Lokio, liūto ir šakelės“ programos sudarytojai Giedrei Krikščiūnaitei svarbu parodyti ne tik vadinamuosius meistrus, bet atrasti ir pristatyti naujus balsus, išdrįstančius kalbėti savo kalba ir taip išsiskiriančius iš „trendy“ temas besirenkančios masės.

Festivalio sumanytoja G. Krikščiūnaitė visada pirmenybę teikia ne komercijai, o režisieriams ir filmams, turintiems savo veidą. Kad režisieriai su savo naujais darbais patektų į programą, turi atitikti paprastus, užtat svarbius kriterijus: nenuobodi kino kalba, ar ji būtų vizuali, ar režisūrinė, nepažabota kūrėjų fantazija. Ypač svarbu, kad programoje neatsirastų monotonijos, tad kiekvienas filmas bus nauja patirtis. Aišku, visi programos filmai – buvo rodyti ir / ar apdovanoti didžiausiuose kino festivaliuose, tačiau, anot G. Krikščiūnaitės, svarbiausia – sąžiningai pasirinkti tai, kas patinka tau pačiam, tada jautiesi gerai ir su savimi. Svarbūs ir techniniai aspektai, ypač žiūrint filmą kino salėje. Jei visi elementai dera, žiūrovas panyra į filmo magiją.

Alytuje, kino teatre „Dainava“ bus galima pamatyti:
Spalio 3 d., 18:00 NUKRITĘ LAPAI (N-13)
https://kinasdainava.lt/filmai/lls23-nukrite-lapai
Spalio 7 d. 15:00 MEILĖS PRIGIMTIS
https://kinasdainava.lt/filmai/lls23-meiles-prigimtis
Spalio 8 d. 18:00 PUIKIOS DIENOS
https://kinasdainava.lt/filmai/lls23-jausmas-kad-laikas-ka-nors-daryti-jau-praejo 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą