KOKIUS FESTIVALIUS LIETUVOS PROVINCIJOS ŽIŪROVAMS SIŪLO PROFESIONALŪS TEATRAI?

Lankymasis profesionaliame teatre įprastai yra Lietuvos didmiesčių privilegija. O provincijos gyventojai, jei nori apsilankyti kokiame nors spektaklyje, turi organizuoti kolektyvinę išvyką į artimiausią jiems teatrą arba važiuoti individualiai. Tačiau galima pasidžiaugti, jog šalyje nuolat vyksta teatro festivaliai, kurie rengiami įvairiose jos vietose. O apie tai, kokie įdomūs teatrų festivaliai vyksta Lietuvoje, informuoja internetinė svetainė:https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/teatro-renginiai.

Koks profesionalių teatrų festivalis, vykstantis Rokiškyje, jau baigia skaičiuoti ketvirtą dešimtį?

Anot Rokiškio kultūros centro direktorės Vaivos Kirstukienės, šiame mieste jau trisdešimt devintus metus vykstantis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ yra tapęs unikaliu teatriniu reiškiniu, kuris pritraukia didelį būrį Aukštaitijos regiono rajonų gyventojų.

Jie noriai pasinaudoja suteikta proga Rokiškyje pamatyti pačius geriausiu garsių Lietuvos teatrų pastatymus. Be to, labai šaunu yra tai, kad šis festivalis ir toliau sėkmingai tęsia prizų – premijų teikimo tradicijas, kurios ryškiai prisideda prie materialaus teatrų rėmimo, nes prizinis premijų fondas siekia iki vienuolikos tūkstančių eurų.

Kokia teatrinė šventė pamažu įsitvirtina Palangai priklausančiame Šventosios kurorte?

2022 metais Palangos kultūros ir jaunimo centras ryžosi organizuoti Gatvės teatrų festivalį, kuris buvo pakartotas ir sekančių metų liepos mėnesį. Antrajame festivalyje jo lankytojai kartu su profesionaliais šokėjais ir aktoriais galėjo susipažinti su išskirtinėmis šio miestelio vietomis. Kiekvienas Gatvės teatrų festivalio pasirodymas eilinius jo lankytojus įtraukia į menines kompozicijas, kuriose jie, dalyvaudami kartu su profesionalais, bando spręsti labai gyvenimiškus klausimus.

Kokia teatrinė šventė vyksta Varėnoje kiekvieną rudenį?

2023 metų rugsėjo 30 dieną prasidėjo keturioliktasis profesionalių teatrų festivalis, skirtas režisierės Dalios Tamulevičiūtės atminimui. Pasak Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos, reikia iš visos širdies padėkoti teatrų vadovams, režisieriams ir aktoriams už tai, kad jų pastangų dėka festivalis nepraranda populiarumo.

Ir tai yra suprantama, nes kasmet jis pasipildo vis savitesne programa, išskirtine spektaklių menine verte. O ir spektaklių repertuaras yra gana gausus. Pavyzdžiui, 2023 metais jame buvo parodyta net penkiolika spektaklių, tad varėniškiai žiūrovai tikrai turėjo iš ko pasirinkti.

UAB „Market Rats“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą