Arvydas Anušauskas alytiškiams pristatys knygą „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“


Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia į istoriko, publicisto, Seimo nario Arvydo Anušausko knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymą. Kovo 14 d. 17 val. bibliotekos salėje (Seirijų g. 2) bus galima pabendrauti su autoriumi ir sužinoti dar negirdėtų faktų apie knygos atsiradimą.
2018-aisiais Lietuvos žvalgyba mini įkūrimo šimtmetį. Ši knyga skirta vienam pirmųjų jos darbuotojų – Albinui Čiuoderiui, kurio memuarai ir užrašai netikėtai buvo atrasti Kolumbijoje. Išvykęs į šią šalį ir čia pradėjęs naują gyvenimą jis paliko užrašus su unikaliomis nuotraukomis – jose įamžintas ne tik jis pats, bet ir VSD darbuotojų laisvalaikis, lietuvių karo pabėgėliai Vokietijoje ir Kolumbijoje, kelionė laivu į Kolumbiją 1948 m.
Lietuvos kariuomenės kūrėjas-savanoris, dalyvavęs Nepriklausomybės kare, 1921 m. pradėjęs darbą Lietuvos žvalgybos ir saugumo tarnybose, vadovavęs prezidento A. Smetonos apsaugai, ne kartą gelbėjęs prezidentą – taip galima apibūdinti Albiną Čiuoderį (1898–1965). Paskutinė jo užduotis buvo užtikrinti prezidento pasitraukimą iš Lietuvos pirmąją okupacijos dieną. Dabar atrasti A. Čiuoderio užrašai leidžia naujai įvertinti VSD veikimo aplinkybes ir kai kuriuos svarbius istorinius įvykius, tarp jų ir buvusių saugumo pareigūnų įsitraukimą į lietuvišką saugumo bei kriminalinės policijos skyrių nacistinės okupacijos metais. Šie prisiminimai priskirtini prie įdomiausių mūsų žvalgybos istorijos šaltinių.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą