Punios Oninėse pagerbtos Onos ir duona, skrido oro balionai, vakaro koncerte gausu atlikėjų

Tradiciškai liepos pabaigoje Punia švenčia šviežios duonelės šventę – Onines. Šiais metais per 3 tūkstančius žiūrovų svetinga Punia pasitiko geru oru. Išskirtiniu dėmesiu apdovanotos Onos. Tradiciškai joms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, sūriu, medumi, gira. Varduvininkes pasveikino, sveikatos, laimės, gražaus bendravimo linkėjo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Šiais, kaip ir praėjusiais metais, Alytaus rajono savivaldybė alytiškiams dovanojo nemokamą kelionę į Oninių šventę ir atgal.

Į Oninių šventę meras A. Vrubliauskas kartu su renginio vedančiaisiais Punios seniūnu Gintautu Laukaičiu ir puniške Daiva Bartkevičiene buvo atvežti Punios bendruomenės „Panemunės dzūkai“ žirgų traukiama karieta, kuria taip pat galėjo pasivažinėti ir visi norintys.

Prie vaizdingo Punios piliakalnio vykusi šviežios duonelės šventė prasidėjo menine kompozicija, kuri priminė rugiapjūtės tradicijas, ypatingas dėmesys buvo skirtas duonai pagerbti.

Sveikindamas Onas, meras A. Vrubliauskas, atkreipė dėmesį į prasmingus moteriškos giminės žodžius: Lietuva, Ona, Punia, duona. Nešinas šakočiu A. Vrubliauskas prisijungė prie varduvininkių Onų stalo. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas priminė su Punia siejamą kunigaikščio Margirio ir Pilėnų istoriją, Onoms linkėjo kuo geriausios sveikatos.

Atvykę į Onines tradiciškai buvo vaišinami namine gira ir pyragu.

Prasidėjus vakaro koncertui, pasirodė Punios seniūnijos oreivių klubo oro balionai, nešdami sveikinimus Onoms.  Šventinėje netrūko prekybininkų, kurie viliojo maisto produktais ir įvairiais gaminiais.  Mažiausieji šventės dalyviai dūko atrakcionuose, dalyvavo edukacinėje veikloje.

Vakaro koncerte garo davė šeimininkų iš Punios liaudiškos muzikos kapela „Punelė“,  svečių iš Kauno rajono kapela „Laumena“, vaikų kapeliukė „Nemunėlis“. Į retro šokio sūkurį kvietė Alytaus ansamblis „Miestelėnai“.  Populiarias dainas ir gerą nuotaiką dovanojo trys Lietuvos grupės „Dreams“, „Thendertale“ ir „Du Donatai“.

Alytiškiai džiaugėsi, kad ir šiais metais taip pat nemokamai galėjo nuvykti į šventę Punioje. Dar neprasidėjus oficialiai registracijai, iš anksto rezervavosi vietas. 55-erių vietų autobusas buvo pilnas vykstančiųjų, tarp kurių trečdalis varduvininkių Onų.

Šventę vainikavo  šventinis fejerverkas. Tradicinė Oninių šventė Punioje vyko jau 17 kartą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą