Tautiniais kostiumais pasipuošusi Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendruomenė paminėjo parapinės mokyklos 240 metų sukaktį

Spalio 19 dieną Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendruomenė susirinko į gražios šventės baigiamąją dalį – renginį, skirtą 240 metų parapinės mokyklos jubiliejui paminėti. Šis koncertas – tai sudedamoji renginių ciklo dalis, kuri buvo skirta garbingai sukakčiai paminėti (etnografiniame muziejuje „Dzūkų pirkia“ spalio 16–20 d. pristatyta esamų ir buvusių mokinių, mokytojų ir darbuotojų kūrybinių darbų paroda, spalio 17 dieną organizuota mokinių konferencija „Jie garsina mūsų mokyklą“, spalio 20 dieną – „Pamokos kitaip“).

Į šventinę dalį atvyko ir garbingų svečių – tai Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, komunikacijos skyriaus vedėja Indrė Mikelionytė-Pranculevičienė, Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos direktorė Dovilė Jaciūnienė, Daugų seniūnė Irma Kašėtienė. Daugų Vlado Mirono gimnazijos skyrių vedėjos Loreta Alksninienė ir Gita Sakalauskienė. Taip pat renginyje dalyvavo buvusi mokyklos direktorė Alytė Baliukonienė, pavaduotoja Vida Kalmatavičienė, buvę šios mokyklos mokytojai.

Gimnazija pasipuošė senovinėmis buities detalėmis, šventės dalyviai apsivilko tautinius kostiumus, taip bandydami atkurti ir prisiliesti prie praėjusių laikų dvasios. Gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius, tardamas sveikinimo žodį, trumpai apžvelgė mokyklos kelią Dauguose, pasidžiaugė, kad šiai iškiliai datai pažymėti gimnazija paskyrė nemažai konkrečių darbų. „Mums svarbus kiekvienas šią mokyklą baigęs mokinys. Prieš keletą dienų vyko konferencija, kurioje pristatėme baigusiųjų sėkmės istorijas. Tai asmenybės, kurios padrąsina mūsų šiandieną ir mūsų rytdieną“, – pasidžiaugė direktorius. Sveikinimo žodį tarė ir Alytaus r. savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Jis pagyrė gimnazijos bendruomenės sumanymą švęsti parapinės mokyklos įsteigimo Dauguose jubiliejinę sukaktį. Meras padovanojo laikrodį, taip įpareigodamas mus visus branginti laiką, paskirti jį kilniems švietėjiškiems tikslams.

Renginio šventinę dalį gražiai ir labai nuoširdžiai vedė abiturientės Kamilė Diksaitė, Neringa Griškaitė ir penktos klasės mokinys Redas Zalieckas. Apie parapinių mokyklų atsiradimą Lietuvoje ir Dauguose papasakojo istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė. Teatrinę miniatiūrą pagal autentiškas poeto Antano Strazdo eiles suvaidino teatrinukai. Jų vadovė teatro mokytoja Žiedūnė Maldonienė. Apie piemenukų dalią, apie jų kasdienybę, apie jų žaidimus, skaičiuotes, minkles ir patarles improvizuodami pasakojo pradinių klasių mokiniai. Įdomu buvo sužinoti, kad į mokyklą mokiniai rinkdavosi tik po Šv. Martyno dienos, kitaip vadinamos Baltojo oželio. Pradinukus parengė mokytoja Raimonda Šilalienė. Mokslo siekti, eiti į mokyklą buvo didelė prabanga. Namuose labai reikėjo darbščių rankų: išeis mokytis – darbininko neliks, knygas skaitys – nebus kam linų verpti. Tačiau žmonės vaikus mokė namuose, vakarais rinkdavosi vieni pas kitus. Susirinkę kalbėdavosi, dalindavosi naujienomis, pasakodavo vieni kitiems istorijas, dainuodavo, šokdavo. Tai buvo šviesūs kaimo žmonės, kupini optimizmo, pagarbos. Tokius juos, trokštančius mokslo, šviesos įkūnijo mokytojai, vadovaujami Danutės Zarauskienės. Renginio pabaigoje bendra daina, bendri šokiai dar labiau visus susirinkusiuosius suvienijo.

Renginiai, skirti paminėti svarbias sukaktis, į kuriuos įtraukiama visa bendruomenė: nuo mažiausio iki brandžiausio jos nario, dar labiau sustiprina ir įkvepia kilnesniems, didesniems tikslams.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą