Helovinas Luksnėnuose: įspūdingos kaukės, žaidimai ir gardi moliūgienė

 

Su tradicijomis ir papročiais, su šiek tiek baimės ir paslapties ir taip jau ketverius metus iš eilės Luksnėnuose švenčiama Helovino šventė šeimai „Moliūgų fiesta“, kurią organizuoja Luksnėnų kaimo bendruomenė „Drūtas dzūkas“.
Bendruomenės pirmininkas M. Povilaitis džiaugiasi, kad šventė kasmet sulaukia vis išradingesnių dalyvių ir naujų svečių. Šiais metais renginyje apsilankę Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas pasveikino luksnėniškius, linkėdami jiems ir toliau išlikti originaliais. „Jūs vieninteliai rajone švenčiate Heloviną“, – pažymėjo A. Vrubliauskas.
Šventės dalyviams meras ir vicemeras atvežė saldžių dovanų.
Helovino šventė Luksnėnuose jau turi tradicijas, viena jų – žibinto, pagaminto iš išpjaustyto moliūgo, skobimas. Šeimos varžosi, kuri išskobs „Pikčiausią“, „Draugiškiausią“ ir „Linksmiausią“ moliūgus.
Moliūgų skobimo konkurse dalyvavo 17 šeimų. Komisijai teko nelengva užduotis išrinkti nugalėtojus. „Pikčiausio“ moliūgo nominaciją pelnė Oresto Žiūrinsko išskobtas moliūgas, „Draugiškiausio“ – Lukrecijos Uzdilaitės, „Linksmiausio“ – Karolinos Miknos. Vakaro metu buvo renkama „Baisiai gražiausia“ kaukė. Šis titulas atiteko Augustui Šakaliui, pasipuošusiam mistine būtybe.
Nugalėtojai apdovanoti diplomais, saldžiomis dovanėlėmis ir Helovino motyvais dekoruotomis taurėmis.
Išskobti oranžiniai moliūgų žibintai papuošė Luksnėnus.
Kol vieni skobė moliūgus, kiti dalyvavo įvairiuose žaidimuose, kurių organizatoriai pasiūlė su kaupu. Be tradicinio moliūgų boulingo (ridenant moliūgą reikia numušti cukinijas), dalyviai galėjo išbandyti žaidimą „Juodoji skylė“. Penkiose dėžėse buvo paslėpti atitinkami daiktai, o dalyviai kišdami ranką į dėžę ir liesdami daiktus turėjo juos atspėti. Šiam išbandymui ryžosi ir mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.
Individualiose ir komandinėse rungtyse varžėsi ir suaugę, ir vaikai.
„Drūto moliūgino“ rungtyje reikėjo kuo ilgiau ištiesus rankas išlaikyti moliūgą, „Greitojo moliūgo“ užduotyje – kuo greičiau apridenti moliūgą aplink cukinijas, vaikai rungtyniavo „Taikliojo moliūgėlio“ rungtyje – metant kamuoliukus į specialiai padarytą dekoraciją reikėjo kuo daugiau surinkti taškų.
Dalyviai mielai įsiamžino prie fotosienelės, fotografavosi prie kitų šventės dekoracijų.
Su nekantrumu visi laukė renginio kulminacijos ir klausinėjo, kada gi bus pravertos „Siaubo kambario“ durys. Įžengus į šį netikėtumų kambarį dalyviams reikėjo atlikti užduotį. Visi drąsuoliai iš kambario išėjo sveiki ir gyvi, gal tik kiek nekalbūs.
Šventės partneris – Luksnėnų kaimo biblioteka, kurios bibliotekininkė Gita taip pat kvietė dalyvauti žaidimuose.
Bendruomenės pirmininkas M. Povilaitis džiaugiasi, kad jaunimo iniciatyvas palaiko Luksnėnų kaimo bendruomenė „Spindulys“, vadovaujama Antano Margelio, Užubalių kaimo bendruomenė „Užubalių gojus“, vadovaujama Filomenos Lazauskienės.
Po žaidimų ir pokštų šventės dalyviai gardžiavosi „Drūto dzūko“ pirmininko M. Povilaičio išvirta moliūgiene, luksnėniškių Mindaugo ir Gedimino Kanapickų parūpintais bulvių traškučiais. Pagrindinis renginio rėmėjas – Alytaus rajono savivaldybė.
Bendruomenė „Drūtas dzūkas“ dėkoja prisidėjusiems prie šventės organizavimo: už dekoracijų parengimą: Adrianai ir Aistei, muziką – Mindaugui, nuotraukas – Gediminui, organizacinį darbą – Jolantai ir Rimui.
Nuoširdus „ačiū“ šventėje dalyvavusiems. Juk drauge kuriamos tradicijos nuspalvina kasdienybę, įkvepia naujiems sumanymams, ir svarbiausia – vienija mus bei sudomina svečius!

Luksnėnų kaimo bendruomenės „Drūtas dzūkas“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą