Sėkmingas Jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ savaitgalis

 

Lapkričio 18 dieną Kauno VDU salėje vyko II-asis respublikinis šiuiolaikinio šokio festivalis-konkursas „Idėjų sąskrydis-2017“, kuriame sėkmė lydėjo Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ suaugusiųjų šokėjų grupę, vadovaujamą mokytojos metodininkės Neringos Vekeriotaitės. 23 šokėjų atlikta šokių kompozicija įvertinta I-ąją vieta. Sėkmingas debiutas įkvėps šokėjus, kurių dauguma ansambliečių tėveliai, ir ateityje siekti naujų pergalių ir apdovanojimų.

Lapkričio 18–19 d. „Jievaro tiltas“ į Uteną sukvietė gausų būrį liaudies šokio, dainos ir muzikos mylėtojų – laureatų vardą pelnyti siekė net aštuoni geriausi vaikų ir jaunimo dainų ir šokių ansambliai iš visos Lietuvos: Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Panevėžio dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis ,,Ugnelė“, Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblis „Žirginėliai“, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“.
Ansamblius, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų, muzikos kūrinių atlikimą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta ekspertų komisija: Lietuvos edukologijos universiteto profesorė, Lietuvos dainų švenčių meno vadovė Laimutė Kisielienė, Klaipėdos universiteto docentė Irena Nakienė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentė kompozitorė Zita Bružaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius Kęstutis Lipeika, Vilniaus mokytojų namų mišraus choro „Bel canto“ meno vadovas Egidijus Kaveckas ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyrio vadovė Živilė Adomaitienė.
Komisijos nuomone Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ laimėjo III-iąją vietą ir 200 eurų premiją.
Šiemet pirmą kartą Lietuvoje rengiamas vaikų, jaunimo dainų ir šokių ansamblių konkursas „Jievaro tiltas“ ne tik padėjo išrinkti geriausius kolektyvus, bet ir įpareigojo juos geriau pasirengti jau kitąmet vyksiančiam vienam įspūdingiausių Lietuvos dainų šventės renginių – Ansamblių vakarui. 2018 m. liepą vyksianti jau 20-oji dainų šventė „Vardan tos...“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Tradiciškai Kalnų parke vyksiantis liaudiškus šokius, dainas, įvairiais liaudies instrumentais atliekamą muziką jungiantis Dainų šventės Ansamblių vakaro teatralizuotas koncertas atspindės valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

 


Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio
„Tarškutis“ informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą