Kviečiame į viešą diskusiją Holokausto tyrimų, atminties ir suvokimo klausimais bei naujos knygos pristatymą2017 m. gruodžio 6 d. (trečiadienį) 17.00 val. Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus) vyks vieša diskusija Holokausto tyrimų, atminties ir suvokimo klausimais bei naujos knygos - mokslinių straipsnių rinkinio „Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis” pristatymas. Leidinį pristatys ir diskusijoje dalyvaus Kauno IX forto muziejaus ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti atstovai bei leidinio autoriai. (Informacinis kvietimas prisegtas prie šio laiško).

Holokaustas yra labai sudėtingas ir skaudus žmonijos istorijos įvykis, kurio simboliai, reikšmė bei prasmė neprarado aktualumo praėjus daugiau nei 70 metų. Lietuvos ir užsienio valstybių istorikai, valstybės veikėjai, visuomenininkai iškelia su Holokaustu susijusius klausimus, kurie sulaukia rezonansinio atgarsio visuomenėje. Tai tik dar kartą įrodo, kad reikia gilesnio visuomenės švietimo, faktais paremtos įtaigios informacijos šia neeiline tema.

Bendradarbiaujant Kauno IX forto muziejui, Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir parėmus Lietuvos kultūros tarybai lietuvių ir anglų kalbomis išleistas Holokausto tematikai skirtas kolektyvinis mokslinių straipsnių rinkinys „Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis”. Jo pagrindu tapo 2016 m. spalio 27–29 d. Kaune įvykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Lokalinė Holokausto raidos analizė nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse“ metu nagrinėti klausimai. Leidinyje publikuojami trylikos autorių, tarp kurių yra ir visuotinį pripažinimą pelnę Holokausto istorijos tyrėjai, mokslininkai iš Estijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, straipsniai. Platų probleminį tyrimų lauką apimantis mokslinių straipsnių rinkinys yra aktualus ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei: vyresniųjų klasių moksleiviams, studentams, taip pat visiems besidomintiems Antrojo pasaulinio karo, žydų tautos ir Holokausto istorija bei istorine atmintimi.

Knygos pristatymas ir įdomi diskusija su visuomene jau įvyko Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Šią savaitę pristatymai ir diskusijos vyks Alytuje, Kaune ir Kėdainiuose:

Gruodžio 5 d. 15 val. Kėdainiuose (Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre);
Gruodžio 6 d. 17 val. Alytuje (Alytaus kraštotyros muziejuje);
Gruodžio 7 d. 16 val. Kaune (Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje muziejuje).

Daugiau informacijos Jums maloniai suteiks:
Ronaldas Račinskas – Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius 869842330
Ingrida Vilkienė – Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė: 8 618 47475

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą