Nuotraukos autorius: Zenonas Bulgakovas ir Ilona Krupavičienė

Andriaus Grigaliūno tapyba – dailės parodų pasiilgusiems alytiškiams

Per patį Alytaus miesto gimtadienį, birželio 15-ąją, Dzūkijos sostinėje atidaryta alytiškio dailininko Andriaus Grigaliūno tapybos darbų paroda iš pirmo žvilgsnio neįpareigojančiu, tačiau pamąstyti apie kitoniškumą kviečiančiu pavadinimu „Taip ir kitaip“. Dailininkas Andrius Grigaliūnas iki šiol yra sudalyvavęs nemažame pluošte grupinių parodų – jo kūrybą buvo galima pamatyti ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Ukrainoje. Tačiau rimtesnė personalinė paroda surengta tik dabar. Paroda „Taip ir kitaip“ eksponuojama lankytojams demokratiškoje erdvėje – Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje.

Dailininkas Andrius Grigaliūnas yra Alytaus jaunimo centro meninio ugdymo pedagogas, po savo globėjišku sparnu glaudžiantis dailės studiją „Vaizduotis“. Tad jis yra ne tik parodų dalyvis, bet ir jų organizatorius. Andriaus rengiamos ugdytinių parodos ne vieną kartą pradžiugino alytiškius. Taip pat dailininkas jau keletą metų iš eilės rengia ir savo kolegų kūrybos darbų parodas, kurios pamažu tampa meno krypties pedagogus vienijančia tradicija. Tad bibliotekoje vykusiame parodos pristatyme Andriaus kolegės negailėjo jam skirtų pagyrų:

„Jaunimo centre sklando legenda – atėjo žmogus ir subūrė savą bendruomenę...“ Tačiau pats parodos „kaltininkas“ dailininkas Andrius Grigaliūnas apie save ir savo darbus samprotauja gana kukliai: „Paveikslai – tai mano bandymai ieškoti gamtos, žmogaus ir daiktų gražumų bei pavaizduoti juos 2D (plokščiame vaizde). Nėra čia vieno stiliaus, bet, manau, ir nereikia. Mano manymu, šie paveikslai nėra nei itin reikšmingi, nei labai svarbūs. Ne aš čia turėčiau kalbėti, o patys paveikslai. Nes čia – jų paroda. Kaip sakoma, kūrėjas dažniausiai tyli, leisdamas kalbėti savo darbams.“

Parodos atidarymo renginys bibliotekoje tapo jaukiu ir labai simboliškai „gyvu“ pasibuvimu, kokių bibliotekoje per suvaržymų laikotarpį spėta skaudžiai pasigesti. Neskubrus ir nuoširdus bendravimas su šaltos, medumi kvepiančios mėtų arbatos stikline rankoje tapo tikra atgaiva sielai, o akys nejučia vis nuslysdavo prie pamąstyti kviečiančių Andriaus kūrinių. Paveikslus „įgarsino“ muzikantai iš Vilniaus – Antanas Bružas ir Raimondas Paulauskas.

Na, o nesuskubusieji į parodos pristatymo renginį nusiminti neturėtų. Andriaus Grigaliūno paveikslai bus atviri lankytojų akims iki pat paskutinės vasaros dienos, tad visi turės galimybę pavieniui ar nedidelėmis grupelėmis užsukti susipažinti su jauno dailininko tapybos ypatumais. Kviečiame apsilankyti!

Jūratė Čėsnaitė

Alytus.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą