Viena vairuotojų gudrybė žiemą gali stipriai atsirūgti: bauda siekia ir daugiau kaip 300 eurų

Prieš leisdamiesi į kelią nenusivalote automobilio stogo arba valstybinių registracijos numerių? Kelių policijos atstovas pasakė, kokios baudos gresia tokiems pažeidėjams bei kada atsipirksite tik įspėjimu.

Siaučiant pūgai ar iškritus snygiui gatvėse ir keliuose važinėja daugybė automobilių su purvinais arba apsnigtais valstybiniais numeriais. Tai gali sukelti ir problemų, pavyzdžiui, tais atvejais, jei į jūsų automobilį atsitrenkęs kitas vairuotojas nuspręs pabėgti iš eismo įvykio vietos, o jūs neturėsite galimybės užfiksuoti kaltininko numerių.

Ne visada taiko baudas

Lietuvos kelių policijos atstovas Renatas Siaurusaitis naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad ne visada už nenuvalytus valstybinius registracijos numerius taiko baudas. Pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai, atsižvelgdami į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijus.

„Jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti, tačiau jei snigo prieš kelias dienas, o numerio ženklas vis dar nenuvalytas, galima įžvelgti vairuotojo tyčią ir pritaikyti atsakomybę“, – akcentavo R.Siaurusaitis.

Už tokį Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą gresia bauda vairuotojams nuo 10 iki 12 eurų.

Sustabdyti vairuotojai dažniausiai tikina, kad numerio ženklai užsnigti dėl oro sąlygų – snigo, krito šlapdriba ar važiavo žvyrkeliu.

Jeigu greičio matuoklis užfiksuoja tokį automobilį ir nenuskaitomas transporto priemonės valstybinis numeris, administracinė teisena nepradedama. Tačiau pareigūnai pažymi, kad jeigu vairuotojas specialiai suklastojo valstybinio numerio ženklus, uždengė arba kitaip užmaskavo valstybinio numerio ženklus, važiavo su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais, gali gauti baudą nuo 240 iki 340 eurų.

Tingi nusivalyti

Vilniuje veikiančios vairavimo mokyklos instruktorė Olga Židovlenkova mano, kad greičiausiai vairuotojai tingi nusivalyti valstybinius registracijos numerius arba nepastebi, kad jie yra apsnigti ar purvini.

„Greičiausiai ne visada atkreipiame dėmesį į tai, nes atsisėdame į transporto priemonę ir važiuojame. Tik atvažiavę į aikštelę, kuri skenuoja valstybinius numerius, suprantame, jog nesimato mūsų numerių“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo O.Židovlenkova.

Vairavimo instruktorei dažnai tenka matyti automobilius, kurių numeriai yra apsinešę purvais: „Tie numeriai apsineša kas 15 min., o gal ir greičiau. Viskas priklauso nuo to, kokiu greičiu važiuoja mašina“.

Ji akcentavo, kad pavojingiausios yra nenuvalytos „sniego kepurės“. Neseniai O.Židovlenkova matė panašų atvejį.

„Sniegas tarp stogo ir „sniego kepurės“ apledėjo. Važiuojant automobiliui, ta sniego dalis užkrito ant kito automobilio. Nežinau, ar buvo padaryta kokia nors žala, bet vaizdas buvo nekoks“, – prisiminė instruktorė.

Daugiau skaitykite ČIA

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą