SAM primena apie veiksmingiausias veido apsaugos priemones

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Gyventojai skatinami laikytis saugaus atstumo, vengti kontaktų bei visur ir visada tinkamai dėvėti apsaugines priemones. Ministerija primena, kokios kaukės yra veiksmingiausios. 

Vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose uždarose ir atvirose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną. Išimtys yra taikomos asmenims, kurie sportuoja, varžybose dalyvaujantiems sportininkams. Taip pat gyventojams, turintiems neįgalumą, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukių. Jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį. 

Medicininė veido kaukė

Jei asmuo viešose vietose ar susitikimo metu renkasi dėvėti medicininę veido kaukę, būtina pasižiūrėti, jog tai būtų daroma tinkamai. Kaukė turi būti prigludusi prie veido – privalo dengti nosį ir burną. 

Taip pat vienkartinės medicininės kaukės negalima nešioti daugiau nei vieną kartą – po kiekvieno nusiėmimo ji turi būti išmetama ir keičiama nauja. Keisti ją reikėtų ir po 4 valandų dėvėjimo arba jai sudrėkus. 

Aukšto filtravimo kaukės (respiratoriai)

Kitaip šios kaukės yra vadinamos respiratoriais. Juos dažniausiai naudoja medicinos darbuotojai, kurie turi itin artimą kontaktą su sergančiuoju koronaviruso liga. Aukšto filtravimo kaukė labai glaudžiai priglunda prie veido ir turi specialų filtrą. Taip medicinos darbuotojai sumažina riziką užsikrėsti nuo sergančiojo. 

Gyventojams, kurie renkasi dėvėti aukšto filtravimo kaukę, specialistai rekomenduoja ją dėvėti be vožtuvo. 

Nemedicininės veido kaukės

Ši kaukė pati veiksmingiausia, jei sudaryta iš trijų medžiagos sluoksnių. Ji lygiai taip pat kaip ir medicininė kaukė turi būti prigludusi prie asmens veido – dengti burną ir nosį. Atkreipiamas dėmesys, jog šias kaukes galima nešioti daugiau nei vieną kartą, tačiau būtina nepamiršti skalbti ne rečiau kaip kartą per dieną. 

Kitos apsaugos priemonės

Taip pat primenama, jog  uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai. Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami. 

Gyventojai raginami nepamiršti reguliariai plauti rankas, neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, kai asmuo yra neįgalus. 

Ministerija primena, jog sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais. 

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą