Testuotis į mobilų punktą gyventojai prašomi atvykti tik jiems nustatytu laiku

Augant susirgimų COVID-19 skaičiui, mobiliame patikros punkte vėl driekiasi eilės testus norinčių atlikti pacientų. Tačiau juos atliekantys medikai pastebi, kad pastaruoju metu įsigalėjo prasta „tradicija“ dėl tyrimų atvykti ne užregistruotu laiku, bet kada kuriam pacientui patogiau. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto (savivaldybės gydytojo) Povilo Jagelavičiaus, tai apsunkina punkto darbuotojų darbą, kelia kitų, savo laiku atvykusių, bet laukti priverstų asmenų teisėtą nepasitenkinimą.

Šiuo metu įprastas punkto darbo laikas kasdien, išskyrus sekmadienius, yra nuo 8 iki 16 valandos. Pirmadieniais ir ketvirtadieniais jo darbo laikas prailgintas iki 20 valandos. Sekmadienis – nedarbo diena. 

Rytais, nuo 8 iki 12 valandos užsiregistravusiems pacientams atliekami vadinamieji PRG testai, popiet – antigenų testai. Trečiadieniais, nuo 15 iki 16 valandos atliekamas ir greitasis serologinis testas. Ketvirtadieniais nuo 16 valandos iki 20 valandos atliekami ir PRG, ir antigenų testai, o tuo pačiu laiku pirmadieniais – tik antigenų testas. 

Kasdien dėl PRG testų mobiliajame punkte užsiregistruoja apie 140 asmenų, dar apie 90 – 100 registruojasi dėl greitųjų antigenų testų. 

Pasak P. Jagelavičiaus, šiek tiek sumaišties koordinuotam darbui sukelia tai, kasdien vidutiniškai apie 10 procentų iš anksto užsiregistravusių asmenų testo darytis neatvyksta. 

Jis taip pat pastebi ir šiokį tokį žmonių poreikio testuotis atoslūgį – užsiregistruoti vienokiam ar kitokiam nebereikia laukti keleto dienų, galima ir rytojui. 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, pasak jo vedėjo Ryčio Vitkausko, taip pat ėmėsi kontrolės, kad ne laiku atvykstantys asmenys nesudarytų eilių – prie įvažiavimo į punktą jie bus tiesiog apgręžiami ir paprašoma atvykti nurodytu laiku.

Statistikos departamento pateikiamais duomenimis, naujų susirgimų 7 dienų vidurkis Alytaus mieste sudaro 54 atvejus, šiuo metu serga 501 asmuo, o naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų pasiekė 1266,1. Didesnis naujų atvejų skaičius pagal šį rodiklį fiksuojamas dar trijose savivaldybėse.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija  

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą