Sudvajų gatvėje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos


Sudvajų gatvės laukia rekonstrukcija – joje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos. Jos numatytos sankirtoje ties Kepyklos gatve ir sankritoje su Likiškėlių ir Kernavės gatvėmis.
„Jau daug metų diskutuojama apie šią gatvę. Verslininkai, kurie įsikūrę Kepyklos gatvėje, kalba apie problemą, jog eismo sąlygos Sudvajų ir Kepyklos gatvėje nėra nei saugios, nei patogios. Saugesnės sankryžos nori ir Šv. Benedikto gimnazija“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sigitas Stumbras.
Vasario 13 d. buvo pasirašyta techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartis. Prieš rengiant projektavimo paslaugų pirkimą, buvo atlikti gatvės transporto srautų tyrimai. Atsižvelgiant į išvadas buvo rengiama preliminari projektavimo užduotis. Šių paslaugų vertė per 21 tūkst. eurų.
„Preliminarioje projektavimo užduotyje numatyta suprojektuoti saugią keleivių išlaipinimo priemonę ties Jotvingių gimnazija“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Mykolas Rinkevičius.
Kasdien vairuotojai, važiuojantys nuo Sudvajų gatvės į Likiškėlių, Kernavės gatves, taip pat susiduria su išvažiavimo problema, nes judėjimas Likiškėlių gatve yra intensyvus. Todėl gyventojų prašymu nuspręsta čia įrengti žiedinę sankryžą.
Žiedines sankryžas taip pat planuojama įrengti Tvirtovės ir Ligoninės gatvių sankirtoje, Gardino g., 3 žiedines sankryžas Ulonų, Santaikos ir Pulko gatvėse, vieną mažą žiedą Daugų ir Ulonų g. sankirtoje.
Žiedinė sankryža eksploatacijos požiūriu yra daug pigesnė ir patogesnė. Joje automobilių judėjimas vyksta nepertraukiamai, o įrengus šviesoforą, toje sankryžoje vairuotojams reikia laukti, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas, nepriklausomai nuo to, ar automobilių yra ar ne.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą