Miške išmesti drabužiai į sąvartyną nepateks


Miške prie Alytaus tūkstantmečio tilto išmesta didžiulė krūva, kaip manoma, dėvėtų drabužių ir avalynės, papiktino visuomenę.
„Tai – neregėtas akibrokštas, kurio neįmanoma nei suprasti, nei pateisinti“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.
Jis patikino, kad šis „radinys“ nepateks į sąvartyną, o už jo jo sutvarkymą neteks sumokėti rinkliavos mokėtojams.
Tekstilės atliekos, kaip ir visos energetinę vertę turinčios bei biodegraduojančios atliekos, negali būti šalinamos sąvartyne – jas privalu perdirbti, o netinkamos perdirbimui turi būti panaudotos energijos gamybai, t.y. sudeginamos atliekų deginimo įmonėse.
Atsakomybė už bet kokių atliekų tvarkymą pirmiausia tenka jų savininkui: atliekas į jų perdirbimo įmones jis gali nugabenti pats arba sudaryti sutartį su atliekų tvarkytojais.
Jeigu aplinkosaugininkams nepavyks nustatyti miške išmestų atliekų savininko, jos turės būti tvarkomos kaip bešeimininkės atliekos, kurių sutvarkymu teks rūpintis savivaldybei.
„Jei savivaldybė kreipsis į mus, mes šias atliekas sutvarkysime pagal visus teisės aktų reikalavimus – jos bus atiduotos perdirbimui ar energijos gamybai“, - sakė A. Reipas.
Būtent taip yra tvarkoma nemaža dalis Alytaus regiono Rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse) surinktų drabužių bei iš mišrių atliekų srauto išskirtos tekstilės atliekos.
Kita dalis, geresnės kokybės drabužiai, kurių daugiausia surenkama „Mainuko“ daiktų mainų punktuose, yra rūšiuojami, tvarkomi ir gyventojai juos gali pasiimti užsukę į Alytaus rajone, Takniškių kaime veikiantį atnaujintų daiktų centrą „TikoTiks“.
„Tai – nauja paslauga, kuria kviečiame naudotis. Į „Mainukus“ žmonės atneša ir palieka tikrai geros kokybės drabužių, kuriuos „TikoTiks“ centre galima pasiimti nemokamai‘, - sakė ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė, neabejojanti, kad drabužių mėtymas miškuose prilygsta vandalizmui ir nusipelno visuotinio pasmerkimo.
Šiais metais Alytaus regione planuojama pastatyti atskirus konteinerius tekstilės atliekoms surinkti. Jau yra paskelbtas šių konteinerių įsigijimo konkursas. Tikimasi, kad sėkmingai įvykdžius visas reikiamas procedūras ir sulaukus reikalavimus atitinkančių pasiūlymų, tekstilės atliekų konteineriai gyventojams patogiose vietose bus pastatyti vasaros viduryje.

 ARATC informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą