Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai apdovanoti savivaldybės ir sveikatos įstaigų darbuotojai

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Tarp apdovanotųjų – ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos ir sveikatos įstaigų vadovams ir darbuotojams. Specialiai sukurtus medalius Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Neringai Rinkevičiūtei, Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiajam specialistui (savivaldybės gydytojui) Povilui Jagelavičiui, Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Ingridai Rutkauskienei, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjai Danutei Kuzmickienei, Alytaus poliklinikos vyriausioji slaugos administratorei Simonai Nedzinskienei.

Apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ taip pat  įteikti Santaros klinikų ir Santaros klinikų ir Santaros klinikų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų darbuotojams už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.  

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.

„Pasaulis Lietuvą žino kaip krepšinio šalį ir kaip profesionalių medikų kalvę. Nuo šiol Lietuva bus minima tarp sėkmės pavyzdžių, kaip galima suvaldyti naujo viruso plitimą. Mūsų stiprybė yra ta, kad mokame dirbti kartu ir įsiklausyti, pavyzdžiui, ką sako epidemiologai, infektologai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai, kiti ekspertai bei suvienijame skirtingų sričių profesionalų žinojimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Apdovanojimai kitų regionų medikams bus teikiami kitą savaitę, o likusius apdovanojimus planuojama įteikti liepos pabaigoje.

AMS, Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą