Lietuvos vokiečių aviganių veislynas džiaugiasi sėkme tarptautinėje parodoje Vokietijoje

Rugsėjo 22 – 25 d. Niurnbergo Max-Marlook stadione įvyko SV Bundessiegerzuchtschau 2022 paroda, kurioje puikiai pasirodė vokiečių aviganių veislynas iš Lietuvos „Aukštagirio aidas“. 

Šį renginį, vokiečių aviganių veislės šunų parodą, jau daug dešimtmečių organizuoja Vokietijos vokiečių aviganių savininkų klubas SV. Faktiškai tai yra pasaulinė vokiečių aviganių paroda, kurioje dalyvauja savininkai su savo augintiniais iš visų pasaulio kontinentų. Į parodą šiais metais buvo užregistruota net 1 550 vokiečių aviganių! „Aukštagirio aidas“ parodoje pristatė 8 savo veislyne išveistus vokiečių aviganius, kurie varžėsi skirtingose amžiaus grupėse: 2 patinėliai darbinėje klasėje, 2 kalytės darbinėje klasėje, 2 patinėliai pereinamojoje klasėje, 1 kalytė pareinamojoje klasėje ir viena kalytė jaunimo klasėje. 

„Aukštagirio aido“ šunys taip pat dalyvavo veislynų (veislės grupių) konkurse, kuriame užėmė garbingą penktąją vietą. Iš viso šiame konkurse buvo įregistruota 14 veislynų, dalyvavo 9. Teisėjams ir žiūrovams buvo pristatyti veislynai iš Brazilijos, Kanados, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lietuvos. 

Penkta vieta tarp 9 elitinių pasaulio vokiečių aviganių veislynų – neabejotinai puikus pasiekimas, juo labiau, kad SV Bundessiegerzuchtschau parodoje veislynas iš Lietuvos dalyvavo pirmą kartą. Veislyno augintinius parodoje pristatė Marius ir Rima Merkeliai, Arūnas Daugėla, Vaida Misiūnienė, Rasa Dykinaitė, Rita Lysiakovienė, Paulius Jančiauskas, Viktor Golownitsch (Ukraina). Tai įvairių profesijų žmonės, gydytojai, valstybės tarnybos pareigūnai, vadybininkai. Kinologų pasaulyje jie tikri profesionalai, dresuotojai, vedliai, figurantai. Pirmą kartą Lietuvos ir Baltijos šalių istorijoje „Aukštagirio aido“ veislyne išveista vokiečių aviganių kalytė Djuni Aukštagirio Aidas pasaulinėje parodoje buvo įvertinta VA (rinktinė klasė) titulu. Jai suteiktas VA3 titulas – trečioji vieta pasaulyje. Djuni savininkė – Rita Lysiakovienė. Rinktinės klasės titulas suteikiamas vokiečių aviganiams, pasižymintiems ypatinga anatomija, darbinėmis savybėmis, aukščiausio lygio dresūra, nepriekaištinga judesio harmonija. Djuni puiki reproduktorė, jos palikuonė Coco 2021 metais pasaulinėje parodoje užėmė 10 vietą ilgaplaukių kalyčių jaunimo klasėje. Veislynas „Aukštagirio aidas“ Lietuvos kinologų draugijoje įregistruotas 2014 metais. Veisėjas Vladas Gerasičkinas yra teisininkas advokatas. Tai vienas jauniausių vokiečių aviganių veislynų Lietuvoje. Per palyginti trumpą laiką šiame veislyne išveisti vokiečių aviganiai tapo daugelio tarptautinių specializuotų parodų nugalėtojais ir prizininkais. Parengė Vaida Misiūnienė. 


lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą