5 patarimai, kaip pakeisti varginantį šuns elgesį

Ar pavargote nuo savo šuns „reaktyvaus“ elgesio? Yra keletas paprastų patarimų. Jais su leidiniu „PetsRadar“ pasidalijo dresūros ir elgsenos ekspertė Renee Rhodes.

Ji pažymi, kad kalbant apie sunkiausius iššūkius dirbant su šunimis, susidūrimas su „reaktyviu“ elgesiu yra sąrašo viršuje. Nesvarbu, ar tai būtų pernelyg intensyvus lojimas, ar net agresija, dėl „reaktyvumo“ galite jaustis išsekę savo namuose. „Daugelis iš mūsų, bandydami pakeisti savo šuns elgesį, pasikliauja geriausiais skanėstais, ir nors jie tikrai gali būti veiksminga priemonė apdovanoti šunį, kai jis padaro ką nors pozityvaus, vien skanėstų nepakanka reaktyvumui įveikti. 

Šunų reaktyvumo priežastys yra sudėtingos, o kaip nuraminti reaktyvų šunį, reikia įvairiapusio požiūrio“, – rašoma straipsnyje. Penki paprasti dalykai, kuriuos galime padaryti, kad sumažintume savo šuns perdėtą reakciją į tipiškus aplinkos dirgiklius: 

Praktikuokite kontrolės ženklus 

Yra labai daug įvairių užuominų, kurias galite praktikuoti su savo „reaktyviu“ šunimi. Kontrolinė užuomina yra bet kas, ką jūsų šuo gali suvokti – tai gali būti kažkas, ką jis mato, jaučia, girdi, užuodžia kvapą, liečia ar jaučia skonį. Pats savaime jis nėra svarbus, svarbu, kad jį reguliariai praktikuotumėte ir jūsų šuo į jį reaguotų. 

Rinkitės atviras erdves 

Aplinka, kurioje turite geriausią matomumą, yra tinkama aktyviai kontroliuoti savo šunį ir savo judesius. Ramus parkas, laukas ar paplūdimio ruožas yra puikus pasirinkimas, kai dirbate su šuns „reaktyvumu“. 

Apdovanojimai 

Jei kurį laiką turite šunį kompanioną, tikriausiai pastebėjote, kad jis nuolat kratosi, purtosi ir pasirodo, kad taip elgiasi šunys ne tik tada, kai yra šlapi. „Drebėjimas“ yra šuns „perkrovimo mygtukas“, kuris naudojamas įtampai sumažinti. Apdovanojimas už jį gali padidinti šuns gebėjimą savarankiškai reguliuoti stresą. 

Turėkite maisto po ranka 

Dresuodami „reaktyvų“ šunį, įsitikinkite, kad kišenėje turite daug maisto. Tai visada yra privalumas, ypač ankstyvuoju etapu, kai reikia sukurti stiprias teigiamas asociacijas arba išvengti tolesnių neigiamų asociacijų. 

Leiskite šuniui šniukštinėti 

Nors pasivaikščiojimų metu galime susidurti su dirgikliais, pagrindinis tikslas – leisti šuniui sąveikauti su aplinka, ypač dirbti su nosimi. Viena kinologė pasakojo, kad 45 minučių „šniukštinėjimas“ jos šunį nuvargino labiau nei dviejų valandų žygis. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą