Spalį įsigalioja griežtesni reikalavimai lašišinių žuvų žvejybai

Siekiant apsaugoti migruojančias lašišines žuvis artėjant nerštui,  nuo spalio 1 d. taikomi griežtesni jų žvejybos reikalavimai. Įsigalioja draudimas žvejoti margiesiems upėtakiams svarbiose upėse ar jų ruožuose. Marguosius upėtakius iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti visuose mūsų šalies vandens telkiniuose, o atsitiktinai juos sugavus žvejybos vietose, kuriose žvejoti nedraudžiama, privaloma paleisti.

Margiesiems upėtakiams svarbios upės ir jų ruožai, kuriuose iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti bet kokias žuvis, nurodyti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 priede

Lašišų ir šlakių žvejybos sezonas dar tęsis iki spalio 15 d., tačiau reikia neužmiršti, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 3 priede nurodytuose upių ruožuose leidžiama žvejoti tik turint žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai, nesvarbu, kokios žuvys žvejojamos. Be to, draudžiama žvejoti praėjus daugiau kaip valandai po saulės laidos ar likus daugiau kaip valandai iki saulės patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką).

Taip pat žvejyba draudžiama ties didesnių upių intakų žiotimis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 5 priede nurodytuose upių ruožuose, o nuo spalio 1 d. draudžiama paimti sugautą lašišą arba šlakį net ir turint žvejo mėgėjo kortelę. 

Nemokamą žvejybos teisę turintys asmenys, žvejojantys be žvejo mėgėjo kortelės, gali žvejoti lašišas ir šlakius, tačiau turi jas paleisti. Nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. minėtuose upių ruožuose galima žvejoti tik nenaudojant dirbtinio masalo ar žuvelės. Išskyrus Nemuną ir Nerį žemiau Jonavos J. Ralio gatvės tilto, kur asmenys, neįsigiję žvejo mėgėjo kortelių, gali žvejoti laikydamiesi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų.

Nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. daugelyje upių ruožų, kuriuose šiuo metu žvejojamos lašišos ir šlakiai, bet kokia žvejyba draudžiama. Tokių ruožų sąrašą galima rasti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 4 priede, o ten, kur žvejyba nedraudžiama, leidžiama žvejoti turint žvejo mėgėjo bilietą.  

Nuo rugsėjo 16 d. iki gruodžio 25 d. Neryje nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto Vilniuje draudžiama žvejoti naudojant dirbtinius masalus ar žuvelę.

Iki gruodžio 1 d. galioja draudimas žvejoti lašišų ir šlakių migracijai svarbiuose Nemuno ruožuose, nurodytuose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 6 priede.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

  • chayan sharma
    prieš 59 minučių
    Tai yra nuostabiausias dalykas, kokį aš kada nors patyriau gyvenime, mano vardas yra chayan sharma, aš niekada negalvojau, kad vėl šypsosi, mano vyras vieneriems metams paliko mane su dviem vaikais, visos pastangos sugrąžinti jį nepavyko ir aš buvau beviltiškas Parvežti jį namo maniau, kad daugiau jo nematysiu, kol „Facebook“ nepateko į moterį, vadinamą Milleriu, kuri papasakojo apie burtininkų ratą, vadinamą Dr.Wealthy, ji man davė savo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį ir aš susisiekiau jis ir patikino mane, kad per 48 valandas mano vyras grįš pas mane, jaučiuosi laimingas jau tada, kai turėjau tai iš jo. Per mažiau nei 48 valandas mano vyras grįžo pradėdamas maldauti atleidimo sakydamas, kad tai velnių darbas, taigi aš vis dar stebiuosi iki šiol apie šį stebuklą, nes tai yra per daug realu, kad būtų tikras, aš žinau, kad tiek daug moterų susiduria su ta pačia mano problema, bet šiandien jums sakau, kad yra jos sprendimas. visiems, kuriems čia reikia jo pagalbos tai el. pašto adresas; (wealthylovespell@gmail.com) arba „Whatsapp jam“ telefonu +2348105150446

Parašykite komentarą