Už šiukšlinimą prie atliekų konteinerių - baudos be įspėjimo

Mažas remontas – didelis džiaugsmas, kai tas remontas baigtas. Tad kai daugiabutyje gyvenantis Gintas V. baigė remontuoti balkoną, džiaugėsi ir jis, ir žmona. Ir šviesiau, ir erdviau pasidarė!   

Viską baigęs, Gintas surinko balkone stovėjusią seną kėdę, dėžes nuo pavasarį užsakyto televizoriaus bei kompiuterio ir luktelėjęs, kol gerokai sutemo, žmonių lauke nesimatė, išnešęs sudėjo viską prie atliekų  konteinerių. Žinojo, kad reiktų vežti į rūšiavimo centrą, bet tingėjo. „Vis tiek kas nors išveš“, - galvojo Gintas ramiai žingsniuodamas namo. 
Jis labai nemaloniai nustebo kitą dieną sulaukęs skambučio iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro. „Turite susitvarkyti savo atliekas“, - išgirdo Gintas. „Kokias atliekas?“ – puolė ginčytis. „Tas, kur palikote prie konteinerio.“ 
Nebuvo kur dingti. Teko pažadėti, kad sutvarkys, sėsti į mašiną ir vežti kėdę su dėžėmis į rūšiavimo centrą. O po kelių dienų iš savivaldybės dar gavo raštą, kad už Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą jam skirta administracinė nuobauda – įspėjimas. 
Pyko Gintas, nervinosi, bandė aiškintis, kas jį įskundė. Bet nieko nesužinojo. „Džiaukis, kad dar baudos negavai“, - ramino jį žmona. Jeigu Gintas taip pasielgtų dabar – baudą jau gautų.

Lietuvoje griežtėja baudos už šiukšlinimą prie konteinerių. Palikus prie jų didelių gabaritų ar kitokias atliekas nustatyti pažeidėjai nebus įspėjami, kaip buvo daroma iki šiol – jiems iš karto bus skiriamos piniginės baudos. Tokiai Administracinių nusižengimų kodekso pataisai pritarė Seimo nariai. 

Jai įsigaliojus atliekas prie konteinerių paliekantiems asmenims iš karto bus skiriamos 30-140 eurų baudos. Už pakartotinai padarytą nusižengimą gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų. 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio specialistai yra nustatę ne vieną pažeidėją. Neretai apie asmenis, metančius atliekas prie konteinerių, praneša ir juos pastebėję gyventojai. 

Dažniausia prie konteinerių paliekami baldai, didžiulės kartoninės dėžės, kiti dideli namų apyvokos daiktai, kuriuos reikia vežti į rūšiavimo centrus. 

Nustačius pažeidėją, informacija apie jį perduodama savivaldybei, kuri priima sprendimą dėl administracinės nuobaudos skyrimo. Iki šiol dažniausiai tai būdavo įspėjimas. Jį gavę, daugelis pažeidėjų sutvarko savo atliekas. 

Šiukšlinimas prie konteinerių yra opi problema, kurią sukuria patys gyventojai, ne vietoje mesdami savo atliekas. Tad jos sprendimas pirmiausia priklauso nuo pačių žmonių sąmoningumo. O kol jo nėra, kai kurios savivaldybės sprendimo ieško prie probleminių aikštelių įrengdamos vaizdo stebėjimo kameras. Tai padeda užfiksuoti pažeidėjus, jų automobilių numerius. 

Prie konteinerių paliktos didelių gabaritų atliekos yra surenkamos atskirai ir vežėjui už tai mokama papildomai. Šios išlaidos išdalinamos visiems rinkliavos mokėtojams. Ateityje svarstoma jas išdalinti daugiabučių namų, kurioms priskirtos aikštelės, gyventojams. Nenorėdami mokėti už svetimų atliekų tvarkymą, jie turėtų patys labiau rūpintis tvarka prie konteinerių, sudrausminti pažeidėjus ar užfiksavus juos, pranešti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui tel. 8 656 30458.  

Didelių gabaritų atliekas vežkite į rūšiavimo centrus. Kartonines dėžes išlankstykite ir meskite į popieriaus konteinerius arba vežkite į rūšiavimo centrus. Prie konteinerių jokių atliekų palikti negalima!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą