Miškininkai vėl nemokamai dalins eglės šakas

Gruodžio 16 d., 13-17 val. grįžta tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kuri vyks visoje Lietuvoje. Miškininkai šią dieną pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, didžiųjų prekybos centrų aikštelėse nemokamai dalins eglės šakas bei kankorėžius.

Valstybinių miškų urėdijos organizuojama akcija – miškininkų dovana gyventojams, kuri padeda sukurti šventinę nuotaiką ir į namus atnešti džiugų Kalėdų laukimą. Jiems svarbu, kad gyventojai namams puošti renkasi eglės šaką ir taip prisideda prie miško tausojimo ir sąmoningo vartojimo.

Kiekvienos akcijos metu išdalinama apie 100 tūkst. eglių šakų, kurios surenkamos kirtavietėse taip užtikrinant racionalų miško išteklių naudojimą.

Eglių šakų dalinimo vietų, kurių šiemet daugiau nei 60, sąrašas skelbiamas čia.

Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta prieš 15 metų Šiaulių krašto  miškininkų ir vėliau tapo tradicija visoje Lietuvoje. Pernai ji nevyko dėl karantino.

Tiems, kurie visgi nori namuose pasipuošti Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į jomis prekiaujančius Valstybinių miškų urėdijos padalinius – šventei skirti medeliai specialiai auginami medelynuose ar tam skirtose plantacijose.

Kalėdinių medelių prekybos vietas rasite čia. Galite pasinaudoti ir Google Maps progamėle.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą