Aplinkos ministerija ir miškininkai kviečia į miškasodį: bus įveistas rekordinis naujų miškų plotas

Balandžio 23 d. Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) organizuoja masiškiausią iš visų iki šiol vykusių miškų sodinimo akciją ir kviečia joje dalyvauti. Prisijungti gali kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, organizacija ar bendruomenė.

Lietuvos miškingumas šiuo metu siekia 33,7 proc. ir kasmet tiek Aplinkos ministerija, tiek Valstybinių miškų urėdija kelia tikslą jį didinti. Todėl šiais metais miškasodis bus ne tik masiškiausias, bet jo metu bus įveistas ir rekordinis naujų miškų plotas – iš viso net  748 ha.

„Palikime savo ženklą ateities kartoms, kiekvienas pasodinkime bent po vieną medį Nacionaliniame miškasodyje. Raginu su savo naujai apsodinamais plotais prisijungti ir privačius žemės savininkus ir taip drauge pasiekti Lietuvos tikslą – padidinti  mūsų šalies miškingumą“, – apie akciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šiais metais naujai įveisiamuose miškų plotuose bus pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų

Taip siekiama išplėsti kelis dešimtmečius gyvuojančią VMU organizuojamą Nacionalinio miškasodžio iniciatyvą įtraukiant šeimas, bendruomenes, verslus, moksleivius, studentus, politikus bei kiekvieną Lietuvos gyventoją, kuriam rūpi mūsų pasididžiavimas – miškai. Prie akcijos šiais metais kviečiamos jungtis ir Lietuvos privačių miškų savininkų bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos.

Jei ankstesniais metais miškasodžio talkos buvo skirtos prisidėti prie iškirstų miškų atkūrimo, tai šių metų kryptis – naujų papildomų miškų sodinimas.

Planuojama, kad Nacionalinis miškasodis, kurio akcentas – naujai įveisiami miškai, vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose ir aprėps visas savivaldybes. Tikimasi, kad prie akcijos su savo naujai įveisiamais miškų plotais prisijungs privačių miškų savininkai, ir apsodintas miškais žemės plotas bus dar didesnis.

Miškasodžio metu iki pandemijos visuomenė padėdavo pasodinti apie 400 tūkst. sodmenų. Atsižvelgiant į vis didėjantį jos norą būti šio prasmingo darbo dalimi, šiemet tikimasi naujo rekordo – kad visus 2 mln. vienetų padės pasodinti neabejingi gamtai piliečiai.

Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija atkurs ir apie 9175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių.

„Šiais metais plečiame Nacionalinį miškasodį ir  kviečiame visus gyventojus balandžio 23-iąją aktyviai prisidėti ir skirti laiką Lietuvos miškui. Džiaugiuosi, kad šiais metais didėja įveisiamų miško plotų – net 748,2 ha, taip pat matome rekordiškai daug norinčių prisidėti piliečių, įmonių, organizacijų – laukia ne tik daug darbo sodinant daugiau nei 30 mln. medelių, bet ir išties graži ir prasminga šventė“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Tam, kad miško sodinimas vyktų sklandžiai ir būtų sukauptas reikiamas kiekis kokybiškų miško sodmenų ruošiamasi iš anksto.

VMU miško sėklinėse bazėse, užimančiose 1509 ha ir 182 sėklinėse plantacijose, užimančias 931 ha selekciškai atrenkamos genetiškai patikimos sėklos, iš kurių auginami kokybiški miško sodmenys. Tinkamo sodinti miške medelio užauginimas trunka nuo 1 iki 4 metų.

Valstybinių miškų urėdijos medelynuose kasmet užauginama 50 mln. vienetų įvairaus amžiaus ir rūšių sodmenų. Tinkamos miškui veisti paprastosios pušies kasmet išauginama apie 12 mln., paprastosios eglės – 22 mln., juodalksnio 5 mln., karpotojo beržo – 6 mln., bei paprastojo ąžuolo – apie 3 mln. Vienetų.

Talkininkų registracija į Nacionalinį miškasodį prasidės balandžio mėnesį. Registracija vyks Valstybinių miškų urėdijos svetainėje.

Privačių miškų savininkai, norintys prisijungti prie akcijos, kviečiami registruotis čia.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą