Kovoje prieš Sosnovskio barščius reikalinga ir gyventojų pagalba

Jau ne vienerius metu invazinis ir itin pavojingas augalas Sosnovskio barštis sukelia ne menkų problemų tiek žmogui, tiek ir visai augalijai. Alytaus rajone barščių daugiausiai yra Daugų ir Simno seniūnijose, kuriose praėjusiais metais savivaldybė valstybei priklausančiuose žemės plotuose šį nuodingą augalą naikino specialiomis cheminėmis medžiagomis ir šienavimu.

„Praėjusiais metais nupurškėme 3 ha. Tose pačiose vietose šiais metais tęsime pradėtus darbus ir toliau naikinsime invazinį augalą“,– sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Irma Stenionienė.

Kaip pažymi vedėja, labai svarbūs yra veiksmai prieš augalo purškimą bei po jo. „Purkšti cheminių medžiagų negalima lyjant lietui ir esant kaitriai saulei, kadangi tuomet medžiagos nesuveikia taip, kaip turėtų. Bent 2 savaites po purškimo augalui taip pat negalima nieko nedaryti. Priešingu atveju – ne tik, kad nesumažės Sosnovskio barščių, bet gali jų atsirasti ir daugiau. Visgi, vienmetis purškimas – nieko neduoda. Norint augalą išnaikinti, reikia 4–5 metų“,– teigia I. Stenionienė.

Šiais metais naikinant Sosnovskio barščius bus prašoma prisidėti ir Daugų seniūnijos, kuri turi naujai įsigytą traktorių. Kaip praėjusiais metais, taip ir šiais barščius pjaus ir savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“.

„Tačiau kovoje prieš Sosnovskio barščius reikalinga ir gyventojų pagalba. Kviečiame nelikti abejingiems ir, pastebėjus savo sklype šį nuodingą augalą, kuo greičiau pradėti jį naikinti. Visi kartu galime sustabdyti šio nuodingo augalo plitimą “,– sakė I. Stanionienė.

Asmenys pastebėję Sosnovskio barščius apleistuose privačiuose žemės ūkio paskirties sklypuose  gali informuoti Nacionalinę žemės tarnybą, o jeigu Sosnovskio barščių yra apleistose namų valdose – gali kreiptis į seniūnijos seniūną.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą