Minėkime kraštovaizdžio dieną ir dalyvaukime nuotraukų konkurse

Kraštovaizdis - mus supantis pasaulis, kuriamas gamtos ir žmonių sąveikoje. Spalio 20-oji minima kaip Europos kraštovaizdžio diena, nes būtent šią dieną 2000 m. Italijoje Europos Tarybos valstybių narių atstovai pasirašė Europos kraštovaizdžio konvenciją. 

Konvencijoje nuspręsta, kad Europoje bet kuri vietovė - sausumoje ar vandenyje, mieste ar kaime, taip pat mažai civilizacijos paliestuose kampeliuose - yra savaip vertinga.  Šiuo susitarimu įtvirtinta švietimo, mokslo ir visuomenės dalyvavimo svarba ir poreikis ginti žmogaus teises teritoriniu principu.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, minint Europos kraštovaizdžio konvencijos dieną, turėtume prisiminti mūsų atsakomybę saugoti kraštovaizdžio grožį ateities kartoms.

Europos kraštovaizdžio diena svarbi, nes ji pabrėžia mūsų natūralaus ir kultūrinio paveldo saugojimo reikšmę. Kraštovaizdžio apsauga yra būtina siekiant išsaugoti unikalų gamtos grožį, biologinę įvairovę ir žmonių sukurtus kultūrinius elementus. Tai padeda išlaikyti ekosistemų pusiausvyrą ir prisideda prie žmonių gerovės bei gyvenimo kokybės. Be to, kraštovaizdžio saugojimas prisideda prie turizmo plėtros ir gali skatinti vietinės ekonomikos augimą. 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su saugomų teritorijų direkcijomis nuolatos skiria daug dėmesio kraštovaizdžio apsaugai. Daugybė nacionalinių ir regioninių parkų, draustinių ir rezervatų vertybių pritaikytos lankymui: unikalios mūsų krašto vietovės atsivėrė visuomenei pažintiniuose takuose, raiškiose kraštovaizdžio vietose iškilo apžvalgos bokštai, atvėrė duris lankytojų centrai su unikaliomis ekspozicijomis.

Europos kraštovaizdžio dienos proga Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia dalyvauti fotografijų konkurse tema „Saugomas kraštovaizdis". Visą savaitę (nuo spalio 20 iki spalio 27 d.) keliaukite po saugomas teritorijas ir fotografuokite įvairius kraštovaizdžius. Nuotraukas kelkite į VSTT „Facebook“ paskyros komentarus prie žinutės apie Europos kraštovaizdžio dieną. Nuotraukų autorius turi nurodyti datą - kada fotografuota ir saugomą teritoriją, kurioje nuotrauka buvo padaryta. Po savaitės išrinksime 5 daugiausia patiktukų surinkusias nuotraukas ir padovanosime knygą  „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas“.  

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą